رشد ۱۵ درصدی تولید و ۱۴۴ درصدی درآمد حاصل از فروش مس ایران

رشد ۱۵ درصدی تولید و ۱۴۴ درصدی درآمد حاصل از فروش مس ایران

به گزارش فوری خرید مدیرعامل شركت ملی مس ایران ضمن پیشبینی افزایش تقاضا مس در بازارهای جهانی، اظهار داشت: شركت ملی مس ایران با افزایش سرمایه گذاری و برنامه ریزی برای افزایش اكتشافات، تلاش دارد بتواند شرایط را برای عرضه مس در بازارهای بین المللی بیشتر از گذشته فراهم آورد كه در این زمینه آمارهای تولید و فروش مس، به خوبی نشان از عملكرد مثبت این شركت دارد.


اردشیر سعدمحمدی در گفتگو با ایسنا، با بیان این كه تولید شركت ملی مس ایران در شش ماهه ابتدای سال جاری رشد ۱۵ درصدی داشته است، اظهار نمود: فروش مس هم نسبت به سال قبل در نیمه نخست امسال، حدودا دو برابر شده است كه مبین یك حركت مثبت در شركت ملی مس است.
مدیرعامل شركت ملی صنایع مس ایران اضافه كرد: همینطور شركت ملی صنایع مس ایران با سرمایه ثبت شده ۷۸۰۰ میلیارد تومان در هفت ماهه منتهی به مهر ۹۸، بیشتر از ۱۱ هزار و ۷۵۱ میلیارد و ۱۵۵ میلیون تومان درآمد از محل فروش محصولات خود كسب كرده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴۴ درصد رشد داشته است. در همین یك ماهه مهرماه هم شركت موفق به فروش 1723 میلیارد و ۴۹۵ میلیون تومان شده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵۹ درصد افزایش یافته است.
وی با پیشبینی این كه در پنج سال آینده، تقاضای بازار جهانی مس افزایش دو و نیم میلیون تنی خواهد داشت، اظهار نمود: سرمایه گذاری در شركت مس بعنوان یك اولویت در دست اجراست. با عنایت به افزایش تقاضا امیدواریم شركت مس هم بتواند قسمتی از این تقاضای جهانی را تامین كرده و ما بتوانیم شرایط را برای عرضه مس در بازارهای بین المللی بیش تر از گذشته فراهم نماییم. ازاین رو شناخت ظرفیت های جدید یكی از اولویت های شركت مس است.
سعد محمدی با بیان این كه برنامه ریزی هایی برای اكتشاف ظرفیت های جدید مس شده است، اظهار داشت: ذخایر و اكتشافات ما بگونه ای است كه توانسته ایم رتبه هشتم جهان را در ذخیره ها كسب نماییم اما برنامه ریزی شده تا در آینده نزدیك بتوانیم رتبه هفتم را برای جایگزینی در دستور كار قرار دهیم تا میزان ذخایر افزایش یابد.
مدیرعامل شركت ملی مس ایران در انتها در ارتباط با مشكلات این حوزه معدنی اظهار نمود: مس ایران چندان مشكل بزرگی ندارد و موارد كوچكی هم كه هست بر سر شرایط است. هر اندازه فضا برای حل مسائل و مواردی همچون عوارض، مالیات، شرایط و حقوق دولتی، فراهم و شرایط مناسب را ایجاد نماییم، بهتر است. به صورت مثال یكی از موانع وضع عوارض ۲۵ درصدی است كه در این زمینه با معاونت امور معادن و صنایع معدنی مطرح كرده ایم كه بنا به علل ویژه این عوارض را برای مس كاهش دهند. قول داده شده كه بزودی مس را از این لیست خارج كنند. اگر مس كه در ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری و افزایش تولید ناخالص ملی كشور تأثیر مثبت می گذارد، باید مشوق هایی گذاشته شود تا از منابع مالی ارزان تر بتوانیم بهره برده و در جهت توسعه و سرمایه گذاری نقش بهتری داشته باشیم.1398/08/06
10:36:35
5.0 / 5
5165
تگهای خبر: بازار , حقوق , دولتی , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فوری خرید