وزیر صمت تاكید كرد:

جو روانی بازار كنترل شده است

جو روانی بازار كنترل شده است

به گزارش فوری خرید وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بعد از تغییر قیمت بنزین روی بار روانی ایجاد شده، تشدید بازرسی ها و حضور به هنگام و اثرگذار دستگاه های مختلف در تنظیم بازار كشور به جد كار كردیم و خوشبختانه طی چند روز اخیر و طبق آمارهای موجود، جو روانی بازار به خوبی كنترل شده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در جلسه ستاد تنظیم بازار كشور كه با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزیر دادگستری و وزیر كار برگزار شد، اضافه كرد: در این دوره ۳ دغدغه اصلی شامل وفور و در دسترس بودن انواع كالا، رصد روند تولیدات كالایی در كشور و مواجه با جو روانی بازار در دستور كار ویژه ستاد تنظیم بازار كشور بوده است.
وی افزود: از اولین روز اجرای طرح سهمیه بندی بنزین در كشور، جلسات كارگروه ملی تنظیم بازار كشور بطور روزانه و مستمر در حال برگزاری است.
رحمانی افزود: همه دستگاه های مسئول در این عرصه خصوصاً در بخش نظاراتی بازار، تعزیرات حكومتی و دادستانی نیز پای كار آمده و همراه ما در اجرای صحیح برنامه های كنترلی بازار بوده اند.
وی اعلام نمود: بازرسی ها در ۳ لایه مشخص در حال انجام می باشد كه البته پیشگام اجرای این طرح خود اصناف هستند و سازمان حمایت، بازرسان سازمان صمت استان ها و تعزیرات حكومتی در لایه های بعدی مسئولیت های محوله را پیگیری می كنند.
وزیر صمت اشاره كرد: طبق آمار در روند كلی تولیدات كشور مشكلی به وجود نیامده و در بحث وفور كالا هم چه در بخش ذخایر و چه موارد موجود در شبكه توزیع و انبارها مشكلی نداریم.
رحمانی افزود: سوژه روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین تا حد بسیاری كنترل شده است، البته گزارشاتی در خصوص سو استفاده بوده كه بازرسی و دستگاه های نظارتی آنرا مورد رصد قرار داده و برخوردهای لازم اعمال شده است.
وی اظهار داشت: گشت های مشترك با تعزیرات در حال برگزاری است كه البته از نظر نیرو و تجهیزات و امكانات باید هر دو حوزه بازرسی و تعزیرات تقویت شوند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: در روند كنترل بازار محدود به بازرسی نیستیم و اولویت كنترل از مبدا است و با راه انداری سامانه های جامع تجارت طبق برنامه دقیق در حال رصد و پایش بازار هستیم و هوشمندسازی روند بازرسی ها را دنبال می نماییم.
رحمانی بیان كرد: حتی بدون اجرای برنامه افزایش قیمت بنزین نیز ما برنامه های كنترل و رصد بازارمان را داشتیم. ۱۶ قلم كالا از ۱۰۰ قلم كالای رصد شده، بالای ۵ درصد افزایش قیمت داشته اند، این تخلف است و باید برخورد شود.
وزیر صمت اشاره كرد: رهبری دستور فرموده اند كه همه دستگاه ها در این مساله جدی وارد عمل شوند، پس علاوه بر برنامه جاری جهت طرح بنزین، بازار شب عید نیز از الان در حال برنامه ریزی است.
رحمانی اشاره كرد: در صورت تامین و تخصیص اعتبارات لازم در بخش تامین میوه شب عید كمترین مشكل را نخواهیم داشت و بوسیله مباشرین این مساله در سریعترین زمان پیگیری و انجام می شود.
منبع:

1398/09/03
09:45:58
5.0 / 5
5041
تگهای خبر: بازار , رئیس جمهور , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید