وزیر صمت:

نمی گذاریم به بهانه اصلاح نرخ بنزین، قیمت ها را بالا برند

نمی گذاریم به بهانه اصلاح نرخ بنزین، قیمت ها را بالا برند

به گزارش فوری خرید وزیر صنعت معدن و تجارت می گوید نباید به بهانه اصلاح قیمت بنزین كسی به مردم ظلم كند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در حاشیه همایش "نقش فعالان اقتصادی در تحقق گام دوم انقلاب"، اظهار نمود: افزایش قیمت بنزین می تواند در بعضی حوزه تأثیر قیمتی بگذارد اما این تأثیر بسیار محدود بوده و نباید به شكل غیرواقعی رخ بدهد. ما تلاش جدی خود برای مقابله با تورم انتظاری را آغاز كردیم و همین روال ادامه خواهد یافت.
وی تصریح كرد: در بخش هایی همچون حمل و نقل با تاكسی كه افزایش قیمت بنزین می تواند بر آن تأثیر بگذارد، ما نظرات كارشناسی را می پذیریم اما در حوزه تورم انتظاری یا كسانی كه قصد سوءاستفاده دارند، نظارت جدی ما ادامه خواهد داشت و اجازه نمی دهیم كسی به این بهانه به مردم ظلم كند و قیمت ها را بدون منطق و دلیل افزایش دهد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این كه نظارت بر بازار همواره وجود داشته اما بعد از تصمیم درباره قیمت بنزین تشدید شده است، اظهار نمود: در طول هفته های گذشته سرعت ما در بررسی شكایات بالا رفته و تلاشمان این است كه شكایات و موارد نظارتی در این عرصه، خارج از نوبت رسیدگی شود. ما بازرسانان زیادی داشتیم اما به منظور تشدید نظارت بنا شد از كمك بسیج اصناف هم استفاده گردد.

جدیدترین وضعیت قیمت ها در بازار
رحمانی درباره وضعیت قیمتی ۱۰۰ كالای پرمصرف بازار توضیح داد: رصد ما نشان داده است كه حدود ۵۰ درصد از این كالاها در دو هفته گذشته افزایش قیمتی نداشته اند و حتی برخی از آنها كاهش قیمت را هم تجربه كرده اند. ۲۳ قلم افزایش قیمتی كمتر از یك درصد داشته اند و برخی از كالاها هم بین یك تا ۵ درصد افزایش قیمت یافته اند.
وی افزود: در این بین یك یا دو كالا بودند كه افزایش قیمت نامتعارفی داشتند كه یكی از آنها گوجه فرنگی بود. البته در مورد این كالا باید توجه داشت كه تنها علت گران شدنش تغییر قیمت بنزین نبوده است اما ما شرایط بازار را رصد كرده و اجازه افزایش غیر منطقی و نامتعارف قیمت ها را نخواهیم داد.

با كسانی كه بازار خودرو را به هم بریزند برخورد می شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره وضعیت بازار خودرو و افزایش قیمت برخی خودرو ها بعد از اصلاح قیمت بنزین هم اظهار داشت: ما در كارخانه ها افزایش قیمت نداشته ایم و آنچه در بازار رخ داده هم حاصل جو روانی و برخی سودجویی ها بوده است. برای مثال تعزیرات و دادستانی موردی را اعلام نموده اند كه فردی بدون داشتن خودرو در طول ۲۰ روز، ۵۰۰۰ ماشین را برای فروش آگهی كرده تا قیمت ها را بالا ببرد كه بطور قطع با این فرد و سایر افرادی كه قصد دارند بازار خودرو را به هم بریزند، برخورد قانونی صورت می گیرد.
رحمانی تصریح كرد: ما كوشیده ایم در حوزه خودرو تولید را افزایش داده و مشكل نقدینگی خودروسازان و قطعه سازان را پیگیری نماییم. خودروسازان داخلی هم در سال آینده اعلام نموده اند كه تولید پراید و پژو ۴۰۵ بنزینی را متوقف می كنند و به جای آنها گزینه های دیگری را برای فروش به مردم عرضه خواهند كرد.1398/09/05
14:50:42
5.0 / 5
5230
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فوری خرید