طلا بنای افزایش قیمت ندارد

طلا بنای افزایش قیمت ندارد

فوری خرید: قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر اظهارات رئیس جمهور آمریكا كه از نزدیك بودن توافق تجاری مقدماتی با چین خبر داد، كم شد.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد كم شد و به ۱۴۵۸ دلار و ۶۹ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته تا مرز ۱۴۵۰ دلار و ۳۰ سنت كه پایین ترین قیمت در دو هفته گذشته بود، عقب نشینی كرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد كاهش، به ۱۴۵۸ دلار و ۴۰ سنت رسید.

پس از این كه مذاكره كنندگان آمریكایی و چینی اعلام نمودند دو كشور توافق كرده اند به مذاكره درباره مسائل باقی مانده ادامه دهند، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا روز سه شنبه اعلام نمود واشنگتن و پكن به توافق درباب فاز اول توافق تجاری نزدیك شده اند.

ایلیا اسپیواك، استراتژیست ارشد ارزی در دیلی فاركس اظهار نمود: همه از این كه یك مكالمه تلفنی میان مذاكره كنندگان تجاری آمریكا و چین وجود داشته، بسیار خوش بین هستند. با این وجود در مقطع فعلی بازارها واكنش قابل توجهی نخواهند داشت مگر این كه توافق امضا شود.

بازارهای سهام آسیایی حركت وال استریت كه تحت تاثیر اخبار تجاری مثبت به ركورد بالای جدیدی صعود كرد را دنبال كرده و صعود كردند و ارزش دلار آمریكا هم افزایش پیدا كرد.

سرمایه گذاران همچنان نگران هستند كه لوایح قانونی تصویب شده از طرف آمریكا در پشتیبانی از اعتراضات ضددولتی در هنگ كنگ، مذاكرات تجاری میان آمریكا و چین را به خطر بیاندازد.

در این بین، آمار اقتصادی چین نشان داد سود شركتهای صنعتی در اكتبر به پایینت رین حد در هشت ماه اخیر سقوط كرده است. اعتماد مصرفی آمریكا هم در نوامبر برای چهارمین ماه متوالی كاهش داشت.

قیمت طلا كه در شرایط بی ثباتی اقتصادی و سیاسی به پناهگاه مطمئن سرمایه تبدیل می شود از شروع امسال تابحال بیشتر از ۱۳ درصد رشد كرده كه عموما تحت تاثیر جنگ تجاری آمریكا و چین و تاثیر منفی آن بر رشد اقتصاد جهانی بوده است.

به گفته اسپیواك، اگر بانك مركزی آمریكا كه اعلام نموده كه به كاهش نرخ های بهره ادامه نخواهد داد، در این موضع بماند آمار اقتصادی ضعیف هیچ تاثیری روی قیمت طلا نخواهد داشت.

بر اساس گزارش رویترز، بانك مركزی آمریكا امسال سه دور نرخ های بهره را به منظور پشتیبانی از رشد اقتصادی كاهش داده است اما بعد از نشست اكتبر، سیاستگذاران آمریكایی اعلام نمودند تا زمانی كه نشانه جدی از وخامت اوضاع اقتصادی مشاهده نكنند، نرخ های بهره را پایین تر نخواهند برد.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری ممكنست حمایت در سطح ۱۴۵۵ دلار را تست كند و اگر پایین این قیمت شكسته شود، به محدوده بین ۱۴۱۷ تا ۱۴۴۰ دلار عقب نشینی خواهدنمود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد كاهش، به ۱۷ دلار و دو سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد كاهش، ۹۰۱ دلار و ۸۰ سنت بود. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد كاهش، به ۱۸۰۴ دلار و دو سنت رسید.

منبع:

1398/09/06
16:09:05
5.0 / 5
4987
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فوری خرید