رییس اتاق بازرگانی ایران و چین خبر داد:

مذاكره با سرمایه گذاران چینی برای ساخت هتل در ایران

مذاكره با سرمایه گذاران چینی برای ساخت هتل در ایران

فوری خرید: رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین می گوید در جریان سفر هیئت ایرانی به چین یكی از موضوعاتی كه میان طرفین بررسی خواهد شد، بحث حضور سرمایه گذاران چینی برای ساخت هتل در ایران است.


علی اصغر مونسان - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی - به همراه هیئتی از نمایندگان آژانس های تورگردان، هتلداران، جامعه راهنمایان، موسسه های آموزشی و هنرمندان صنایع دستی به چین سفر كرده است.
در جریان این سفر بناست درباره افزایش تعاملات در حوزه گردشگری میان دو طرف مذاكراتی دنبال شود و در عین حال فرصت هایی جدید پیش روی فعالان بخش خصوصی دو كشور قرار دهند.
مجیدرضا حریری - رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین - در این رابطه به ایسنا اظهار داشت: چند هفته بعد از نمایشگاه اقتصادی كه در چین انجام شد و خوشبختانه شركت های ایرانی در این نمایشگاه حضور مثبتی داشتند، در جریان سفری كه از امروز ( چهارشنبه) با حضور مونسان و فعالان بخش خصوصی در حوزه گردشگری و صنایع دستی آغاز شد، فرصت های همكاری مشترك میان دو كشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
بگفته وی در جریان این سفر، ظرفیت های توریستی و سرمایه گذاری در این بخش مورد بررسی دو كشور قرار خواهد گرفت.
حریری مذاكره با سرمایه گذاران چینی را یكی از محورهای این سفر دانست و بیان كرد: در سال های گذشته صحبت های زیادی در این زمینه مطرح شده بود و هم اكنون نیز برخی سرمایه گذاران چینی نظرات مثبتی نسبت به سرمایه گذاری ساخت هتل در ایران داشته اند كه می توان در جریان این سفر، مذاكرات در این زمینه را دنبال كرد.
جدیدترین آمارهایی كه از تجارت ایران در هفت ماهه ابتدایی سال جاری انتشار یافته نشان میدهد كه چین اصلی ترین صادركننده كالا به ایران و هم چنین اصلی ترین واردكننده محصولات ایرانی به حساب می آید.
منبع:

1398/09/06
23:51:00
5.0 / 5
5276
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
فوری خرید