بلایی كه احشام سرگردان سر راتون می آورند

بلایی كه احشام سرگردان سر راتون می آورند

فوری خرید: مدیرجهاد كشاورزی آستانه اشرفیه اظهار داشت: احشام سرگردان همچون موانع پرورش ˮراتونˮ هستند كه برنجی بسیار با كیفیت تر از برنج اولیه است.


حمید سلیمانی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه راتون برنجی بسیار با كیفیت تر و سالم تر از برنج اولیه است، اظهار داشت: در شهرستان آستانه اشرفیه یكی از بهترین برنج های باكیفیت دنیا تولید می گردد و راتون هم كه بهتر از برنج اولیه است از نظر كیفیت از برنج های كم نظیر دنیا است.
وی با اشاره به اینكه راتون در آستانه معمولا به علت خوش طعم بودن و سم و كود كمتری كه در پرورش آن استفاده می شود، 25 درصد گران تر از برنج اولیه است، افزود: بعضی از كشاورزان راتون برداشت شده را به مصرف خانوار خود می رسانند و برخی دیگر هم به مشتریان خاصی كه این محصول دارد، می فروشند.
سلیمانی با اشاره به اینكه پرورش راتون و كشت دوم دیگر محصولات همچون سبزیجات و صیفی جات باعث ارتقاء درآمد كشاورزان می شود، افزود: حدودا همه كشاورزان برای كسب درآمد علاقمند به فعالیت در كشت دوم هستند، اما وجود احشام سرگردان باعث می گردد كه از پرداختن به تولید محصولات كشت دوم بی رغبت شوند.
وی تصرح كرد: بعضی از كشاورزان با هماهنگی كه با همسایگان دارای دام دارند، با بستن دام ها و احشام زمینه فعالیت تولید محصولات كشت دوم را برای یكدیگر فراهم می كنند.1397/08/30
15:26:26
5.0 / 5
5378
تگهای خبر: فروش , كشاورزی , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فوری خرید