وزیر صنعت در حاشیه جلسه دولت

عرضه خودرو با قیمت پنج درصد زیر قیمت بازار تصویب نخواهد شد

عرضه خودرو با قیمت پنج درصد زیر قیمت بازار تصویب نخواهد شد

فوری خرید: وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره كرد: عرضه خودرو با قیمت پنج درصد زیر قیمت بازار تصویب نخواهد شد.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیات وزیران در جمع خبرنگاران، درباره وضعیت خودروهای پیش خریداری شده توسط مشتریان، اظهار نمود: بدون تردید خودروسازان موظف می باشند به تعهد خود در مقابل مشتریانی كه خودروی خودرا پیش خرید كرده اند و یا این كه قرارداد قطعی در این زمینه دارند، پای بند باشند.

وی با اشاره به این كه تعیین قیمت جدید برای خودروهایی مشمول قیمت گذاری در حال بررسی در كارگروه تنظیم بازار است، درباره اعلام برخی خودروسازان در خصوص فروش خودروهای خود به قیمت پنج درصد زیر قیمت بازار، اشاره كرد: هر آن چه كه در قرارداد خودروسازان با مشتریان وجود دارد ملاك است. خیلی از افزایش قیمت خودروها تا كمتر از پنج درصد قیمت بازار سخن گفته اند كه اینها برمبنای حدس و گمان و نظر شخصی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره كرد: هم اكنون سازمان حمایت در حال انجام بررسی های لازم برمبنای اسناد و مدارك خودروسازان است و در این زمینه ان شاء الله نظر خواهد داد.

رحمانی با تاكید بر این كه من به دنبال ساماندهی صنعت خودرو در بخش های مختلف همچون قیمت، ساخت داخل، ارتباط با قطعه سازان و قراردادهای پیش فروش هستنم، اشاره كرد: اساسا آن چه كه درباره فروش خودروی خودروسازان به قیمت پنج درصد كمتر از قیمت بازار عنوان شد، تصویب نخواهد نمی گردد. آن چه كه در این زمینه عنوان شد آن بود كه بعضی از خودروسازان پیشنهاد كردند خودروهایی كه مشمول قیمت گذاری نمی شوند را به قیمت پنج درصد زیر قیمت بازار عرضه كنند تا قیمت ها را كاهش دهند. اما در این زمینه اساسا كارگروه تنظیم بازار افزایش معقولی را تصویب خواهدنمود.

به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت همین طور در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت بازار موبایل، اظهار داشت: به نظر من موبایل هایی كه هم اكنون در گمرك هستند، در صورتیكه به بازار روانه شوند، حتما با كاهش قیمت در بازار موبایل مواجه خواهیم بود.

وی اظهار داشت: مقرر است جلسه ای در این باره تشكیل گردد تا موانع موجود بر طرف و هر چه سریع تر تلفن های همراه موجود در كمرگ روانه بازار شود.

رحمانی درانتها همین طور در پاسخ به پرسشی در خصوص این كه آیا دولت مصوبه ای درباره افزایش قیمت نان داشته است، اظهار نمود: طی یك ماهی كه من بعنوان وزیر فعالیت می كنم تابحال صحبتی درباره افزایش قیمت مطرح نشده است و دولت باز هیچ برنامه ای بازبینی در قیمت نان ندارد.
1397/09/07
18:42:59
5.0 / 5
5263
تگهای خبر: بازار , فروش , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فوری خرید