رئیس ستاد مبارزه با قاچاق در گزارش فوری خرید:

آیین نامه واردات كالاهای ته لنجی بازبینی می شود

آیین نامه واردات كالاهای ته لنجی بازبینی می شود

به گزارش فوری خرید رئیس ستادمبارزه باقاچاق با اشاره به اینكه بعضی از مصوبه واردhت كالاهای ته لنجی سواستفاده كردند، اظهار داشت: به دنبال این هستیم كه باتجدیدنظر در این آئین نامه بتوانیم تخلف در واردات ته لنجی را مهار نماییم.علی مویدی خرم آبادی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد تخلف در ترخیص كالای همراه ملوان تحت عنوان ته لنجی در قالب مصوبه بهمن ماه سال قبل دولت و آیین نامه اجرایی آن، تصریح كرد: در آیین نامه مذكور، واردات كالاهای ته لنجی برای ملوانان به صورت كامل آزاد نشده است بلكه سقفی برای واردات دارد.
رئیس ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز اضافه كرد: در واقع برای ملوانان و كسانی كه در این بخش كار می كنند، سقفی گذاشته شد اما بعضاً شاهد می باشیم كه واردات ته لنجی از این سقف عبور كرده است كه كالای اضافه بر سقف مذكور، قاچاق به حساب می آید.
وی تصریح كرد: به دنبال این هستیم كه با تجدیدنظر در این آیین نامه و مقررات بتوانیم تخلف در واردات ته لنجی را مهار نماییم.
مویدی در مورد اینكه چه زمانی اصلاح آیین نامه مذكور به سرانجام می رسد، اظهار داشت: تلاش می نماییم تا قبل از نوروز ۹۹، سقف را تعیین نماییم تا راه های تخلف مسدود شود.
بهمن ماه سال قبل مدیركل امور مرزی وزارت كشور اطلاع داد كه آیین نامه های ساماندهی فعالیت مرزنشینان و ورود كالا توسط مرزنشینان به علت ۱۳۳۹ قلم كالایی كه دولت در ابتدای سال ۹۷ برای ثبت سفارش واردات آنها ممنوع كرده بود، تحت شعاع قرار گرفته بود كه لازم بود برای ارتقای سطح معیشت مرزنشینان و فعالیت مرزنشینی، اقلام ضروری از لیست ثبت سفارش بیرون برود.
در همین راستا ۴۸ قلم كالای مجاز وارداتی برای مرزنشینان و ۱۰۰ قلم كالایی كه در قالب آیین نامه ساماندهی بازارچه های غیررسمی و موقت مرزی از حق ورودی معاف هستند، اعلام گردید. پیش از این اقلام خوراكی ۷۰ درصد و اقلام غیرخوراكی ۳۰ معافیت از ورود داشتند كه با مصوبه بهمن ماه سال قبل دولت، اقلام خوراكی تا ۱۰۰ درصد و غیرخوراكی تا ۵۰ درصد معافیت ورودی برخوردار شدند.
برای مشاهده متن كامل مصوبه دولت، آیین نامه و فهرست اقلام مجاز ته لنجی برای واردات به اینجا رجوع كنید.

1398/11/08
14:26:53
5.0 / 5
5190
تگهای خبر: بازار , ترخیص , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فوری خرید