تجدید قوای طلا برای ازسرگیری روند افزایشی

تجدید قوای طلا برای ازسرگیری روند افزایشی

به گزارش فوری خرید طلا بعد از اینكه در معاملات روز گذشته تحت تأثیر ارزیابی تأثیر اقتصادی ویروس كرونا در چین یك درصد افت قیمت پیدا كرد، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تغییر چندانی نداشت.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و در ۱۵۶۵ دلار و ۶۷ سنت ایستاد.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد كاهش، به ۱۵۶۴ دلار و ۶۰ سنت رسید.

این ویروس سبب وحشت در بازار شده چونكه به سرعت در حال گسترش است و شناخت چندانی از آن وجود ندارد. این ویروس تابحال جان ۱۳۲ نفر را گرفته و حدود ۶۰۰۰ نفر را در چین مبتلا كرده است و شیوع آن برگزاری جشنهای سال نوی چین را محدود كرده است در حالیكه انتظار می رفت صدها میلیون نفر به سفر در این كشور بپردازند. همینطور دولت چین بعنوان یك اقدام بازدارنده، تعطیلات را تا دوم فوریه تمدید كرده است.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد شركت OANDA، هر گونه تأثیر اقتصادی این اپیدمی روی چین هم اكنون غیرقابل تشخیص است و اگر تا یك ماه دیگر وضعیت به همین منوال ادامه پیدا كند، روی رشد اقتصادی بطور قطع تأثیر خواهد گذاشت اما هم اكنون تنها گمانه زنی وجود دارد. اگر این بحران تشدید شود، قیمت طلا می تواند از مرز ۱۶۰۰ دلار عبور كند.

طلا در شرایط ابهامات سیاسی و مالی یك سرمایه گذاری مطمئن به حساب می آید.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیایی با شناسایی موارد جدید مبتلا شدن به ویروس كرونا كه سبب سقوط بازار سهام هنگ كنگ شد، رشدی كه اوایل معاملات داشتند را از دست دادند.

در این بین، دلار آمریكا همچنان نزدیك به بالاترین حد خود در دو ماه گذشته قرار دارد و طلا را برای خریداران غیرآمریكایی گرانتر كرده است.

سرمایه گذاران همینطور منتظر اولین نشست سیاست پولی بانك مركزی آمریكا هستند كه روزهای ۲۸ و ۲۹ ژانویه برگزار می گردد و انتظار می رود سیاست گذاران آمریكایی نرخهای بهره را بدون تغییر نگه دارند. پایین ماندن نرخهای بهره به نفع طلا است چونكه جذابیت سرمایه گذاری در این فلز كه بازدهی ندارد را زیاد می كند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد افزایش، به ۲۳۰۹ دلار و هفت سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۳ درصد رشد كرد و به ۹۸۸ دلار و ۶۰ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد كاهش، ۱۷ دلار و ۴۲ سنت معامله شد.
1398/11/09
15:27:15
5.0 / 5
4962
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فوری خرید