با شیوع ویروس كرونا

صادرات غذایی تركیه جای رقیبان چینی را در روسیه می گیرند؟

صادرات غذایی تركیه جای رقیبان چینی را در روسیه می گیرند؟

به گزارش فوری خرید یك مقام روسی اظهار نمود در بحبوحه شیوع ویروس كرونا، امكان دارد محصولات تركیه و مراكش جایگزین واردات مواد غذایی از چین شوند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، دیمیتری وستریكوف، مدیر انجمن تولیدكنندگان و تأمین كنندگان محصولات غذایی روسیه به خبرگزاری تاس اظهار داشت: سبزیجات، میوه و غذایی دارویی عمده صادرات غذایی چین به روسیه را تشكیل می دهد و كاهش حجم صادرات غذایی امكان دارد به راحتی با واردات از كشورهای دیگری مانند مراكش و تركیه جبران شود.
خیلی از كشورها به دنبال شیوع ویروس كرونای مرگبار كه تابحال جان نزدیك به ۵۰۰ نفر را گرفته است، وارداتشان از چین را معلق كرده اند.
به قول این مقام روسی، مجموعا ۴۵۳ هزار تن سبزیجات به ارزش ۳۷۰ میلیون دلار در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۱۹ از چین وارد شده است. بعد از آن رژیم صهیونیستی با صادرات ۱۳۹ هزار تن به ارزش ۱۳۵ میلیون دلار در رتبه دوم و تركیه با صادرات ۱۳۶ هزار تن به ارزش ۱۴۸ میلیون دلار در رتبه سوم قرار دارد.
این ویروس كه زیر میكروسكوپ شبیه یك تاج است و بنابراین نام كرونا را گرفته است، بیشتر از ۲۰ هزار نفر را مبتلا كرده است. این ویروس برای اولین بار در شهر ووهان شایع شد و گفته می شود از حیوانات به خصوص خفاش به انسان منتقل می شود.
این ویروس به بیشتر از ۲۰ كشور در سراسر جهان همچون آمریكا و كانادا رسیده است و وحشت جهانی نسبت به شیوع سریع آنرا به دنبال داشته است.
در این بین بر اساس گزارش خبرگزاریهای روسیه، مكسیم اووایدوف، معاون وزیر كشاورزی روسیه، اظهار نمود كه روسیه به فكر محدودیت واردات غذا از چین به علت شیوع ویروس كرونا نیست و هیچ اطلاعاتی درباره این كه این ویروس می تواند از راه غذا منتقل شود، وجود ندارد.1398/11/17
14:55:44
5.0 / 5
4927
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فوری خرید