رئیس كل گمرك در گزارش فوری خرید:

ترخیص كاغذ به روال عادی بازگشته است

ترخیص كاغذ به روال عادی بازگشته است

به گزارش فوری خرید رئیس كل گمرك ایران با اشاره به اینكه امسال ۸۸۷ هزار تن كاغذ وارد كشور شده است، اظهار داشت: ترخیص كاغذ به روال عادی بازگشته است.مهدی میراشرفی در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت ترخیص كاغذ تصریح كرد: در مقطعی از زمان به علت ناهماهنگی های بوجود آمده بین برخی از سازمان ها بخصوص سازمان ملی استاندارد وضعیت ترخیص كاغذ، با مشكل روبرو شده بود، بگونه ای كه شاهد دپو شدن محموله های كاغذ به میزان حدود ۲۳ هزار تن در گمرك بودیم.
رئیس كل گمرك ایران اضافه كرد: بعد از حل مباحث پیش آمده طی ماه پیش، دیگر مشكلی در ترخیص كاغذ نیست و فرآیند ترخیص این كالا به روال عادی بازگشته است.
وی درباره میزان واردات كاغذ طی سالجاری، اظهار داشت: طی ۱۰ ماه سالجاری ۸۸۷ هزار و ۵۲۱ تن كاغذ به ارزش یك میلیارد و ۵۷ میلیون و ۳۰۴ هزار دلار به كشور وارد شده است.
جزئیات كامل واردات كاغذ طی ۱۰ ماه سال ۹۸ به شرح زیر است.

گفتنی است؛ ترخیص كاغذ امسال دو مرتبه با مشكل مواجه گردید، بار نخست مربوط به اردیبهشت ماه بود كه به علت عدم تعیین سیاست ارزی مشخص برای واردات كاغذ، این كالا در گمركات دپو شد اما پس از چندی و قرارگیری كاغذ در لیست دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی مشكل ترخیص حل شد.
مرتبه دوم هم مربوط به پاییز بود كه به علت عدم هماهنگی میان دستگاه ها و مسائلی همچون تعرفه، مالیات و عوارض، محموله های كاغذ در گمركات دپو شدند.

1398/11/18
14:40:00
5.0 / 5
5352
تگهای خبر: ترخیص , تعرفه , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
فوری خرید