اعطای مجوز جدید به كارخانه ها برای تولید مواد ضدعفونی كننده

اعطای مجوز جدید به كارخانه ها برای تولید مواد ضدعفونی كننده

به گزارش فوری خرید یك عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینكه برخی كارخانه ها قبل از این ظرفیت و مجوزهای تولید مواد ضدعفونی كننده داشتند اما به سبب نبود تقاضا، خط تولید خودرا فعال نمی كردند، بیان كرد: در ایام گذشته باتوجه به افزایش قابل توجه تقاضا در كشور، تعداد زیادی از این كارخانه ها مجوزهای لازم را دریافت نمودند و كار خودرا از سر گرفتند.


علی نقیب در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: باتوجه به اهمیت صحت و سلامت محصولات بهداشتی، دریافت مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و رصد استاندارد آنها همواره اهمیت داشته و داروخانه ها در خرید و عرضه این محصولات، موظف به همكاری با شركت هایی هستند كه مجوزهای لازم را داشته باشند.
این عضو اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به این پرسش كه آیا امكان فروش كالاهای غیر مجاز یا فروش الكل صنعتی بجای طبی وجود دارد؟ اظهار داشت: باتوجه به نظارت هایی كه در بازار وجود دارد امكان آن خیلی كم است و من چنین موضوعی را ندیده ام و به ما گزارشی دراین زمینه ارائه نشده است اما با این وجود مردم باید به مجوزها و استانداردها دقت كنند و اگر با محصول مشكوكی مواجه گشتند، آنرا گزارش كنند.
نقیب افزود: محصولات ضدعفونی كننده استاندارد، همگی چه از نظر سلامت و چه از نظر تست میكروب كشی مورد امتحان قرار گرفتند و داروخانه ها باید این محصولات را به فروش برسانند.
وی درباره آخرین وضعیت تامین و توزیع محصولات ضدعفونی موردنیاز در بازار نیز بیان كرد: خوشبختانه در كشور ما ظرفیت تولید این محصولات بسیار بالاست و در ایام اخیر میزان تولید نیز افزایش یافته است. با این وجود وقتی ناگهان تقاضا برای چنین محصولاتی رشدی سرسام آور پیدا می كند، بازار به زمانی كوتاه برای سر و شكل گرفتن و رسیدن به تعادل نیاز دارد. در كنار آن اساسا برخی سودجویی ها یا ولع مردم برای خرید چند ماهه نیازهایشان نیز قابل رصد است اما در صورت حفظ تولید و افزایش نظارت ها، می توان انتظار داشت نگرانی ها دراین زمینه برطرف شود.
به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، در ایام گذشته مردم از عرضه برخی مواد ضدعفونی كننده كه قبلا در بازار وجود نداشت یا پروانه بهداشت مشخص ندارند، ابراز نگرانی می كردند.
منبع:

1398/12/19
21:05:01
5.0 / 5
4044
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فوری خرید