از شنبه آغاز می شود:

تولید روزانه 20 تا 25 هزار ماسك در واحدهای تولیدی استان مركزی

تولید روزانه 20 تا 25 هزار ماسك در واحدهای تولیدی استان مركزی

به گزارش فوری خرید مركزی سرپرست سازمان صمت استان مركزی اظهار داشت: از روز شنبه با آغاز فعالیت واحدهای تولیدی صنفی، روزانه 20 تا 25 هزار عدد ماسك در استان تولید خواهد شد.


جواد حسنی امروز پنجشنبه 22 اسفند، در حاشیه جلسه پیگیری تأمین و توزیع محصولات ضدعفونی در استان مركزی بیان نمود: از امروز تمام اختیارات تولید، توزیع و قیمت اقلام ضدعفونی و الكل با سازمان صمت خواهد بود و كلیه تولیدات استان توسط این سازمان مدیریت و برنامه ریزی خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه از راه تنها واحد تولیدكننده ماسك در استان مركزی پیگیری لازم جهت اختصاص سهم استان دنبال می شود، اضافه كرد: پارچه ماسك از یك شركت در ملایر دریافت می شود و واحدهای تولیدی صنفی استان باید در یك مجموعه و سالن ایزوله در هر شهرستان ساماندهی شده و مبادرت به تولید كنند تا مشكل كمبود ماسك رفع گردد.
دبیر ستاد تنظیم بازار استان مركزی با اشاره به اینكه تولید این ماسك ها از شنبه در سطح استان آغاز خواهد شد، اظهار داشت: پارچه هایی كه استفاده می شود مورد تایید سازمان غذا و دارو است و امیدواریم با پیگیری دستگاه های مربوطه و كمك مردم و خیرین بتوانیم قدمی در جهت رفع نیاز مردم برداریم.
وی بیان نمود: در اراك دو واحد تولیدكننده الكل فعال است كه روزانه حدود 12 هزار لیتر الكل تولید می كنند، همینطور یك شركت هم كه به علت برخی مسائل از چرخه تولید خارج شده بود، از امروز وارد مدار تولید شد و در مجموع با كمك این سه شركت می توان تولید الكل در اراك را روزانه به 20 هزار لیتر رساند كه حتی می توان مازاد تولید را به استان های دیگر ارسال كرد.
حسنی با اشاره به اینكه برخی واحدهای تولیدكننده ژل ضدعفونی در تأمین مواد اولیه با مشكلاتی روبرو بودند كه امیدواریم با پیگیری های انجام شده، ظرف یكی دو روز آینده ظرفیت تولید خویش را بالا برند، اظهار داشت: در تأمین شوینده ها هیچ مشكلی وجود ندارد و حتی در عرضه موارد ضدعفونی در سطح استان مشكلی نیست و با تأمین پارچه و تولید ماسك، مشكل عرضه ماسك هم حل خواهد شد. پیشبینی می نماییم روزانه حداقل از راه واحدهای تولیدی استان 20 تا 25 هزار ماسك تولید شود كه نیاز موجود را تأمین خواهد نمود.1398/12/23
23:57:50
5.0 / 5
4220
تگهای خبر: بازار , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فوری خرید