طلا باردیگر گران گردید

طلا باردیگر گران گردید

فوری خرید: قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانیها نسبت به وخامت شیوع ویروس كرونا و هجوم برای خرید داراییهای امن، افزوده شد.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با یك درصد افزایش به ۱۵۸۷ دلار و ۳۱ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته تحت تاثیر صعود دلار ۳.۱ درصد افت كرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۶۰۰ دلار و ۷۰ سنت رسید.

مارگارت یانگ یان، تحلیلگر شركت "سی ام سی ماركتس" در این زمینه اظهار داشت: بنظر می رسد سرمایه گذاران در واكنش به اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا كه گفته است دو هفته آینده می تواند برای آمریكا بسیار دشوار باشد، به طلا بعنوان دارایی امن روی آورده اند. تسهیل سیاست پولی و تزریق میلیاردها دلار نقدینگی به بازار به معنای آن است كه بازار تا ماهها سرشار از نقدینگی ارزان خواهد بود و این مسئله از افزایش قیمت طلا حمایت می كند.

طلا در شرایط ابهامات اقتصادی یا سیاسی به سرمایه گذاری جذابی تبدیل می شود و به شدت به نرخهای بهره حساس است برای اینكه نرخهای پایین تر، هزینه نگهداری این فلز كه سوددهی ندارد را می كاهد.

بانك مركزی آمریكا روز سه شنبه امكان دسترسی دهها بانك مركزی خارجی به دلار آمریكا در طول بحران كرونا را تسهیل كرد.

در این بین، سه پالایشگر بزرگ طلا در جهان اعلام نمودند كه تولیدشان در سوییس را به سبب دستور مقامات محلی برای تعطیلی صنایع غیرضروری، حداقل به مدت یك هفته متوقف خواهند كرد و بدین سان عرضه طلای فیزیكی محدودتر شد. روسیه هم از اول آوریل خرید طلا را متوقف كرده است.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا تحت تاثیر آمار اقتصادی مثبت چین صعود كردند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۲.۴ درصد سقوط كرد و در ۲۲۹۵ دلار و ۶۳ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۵ درصد كاهش پیدا كرد و به ۷۱۸ دلار و ۹۲ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد كاهش، ۱۳ دلار و ۹۲ سنت معامله شد.

منبع:

1399/01/13
19:31:26
5.0 / 5
3903
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فوری خرید