مركز آمار ایران:

فاصله تورمی دهك ها در فروردین به ۳ ۴ درصد رسید

فاصله تورمی دهك ها در فروردین به ۳ ۴ درصد رسید

به گزارش فوری خرید فاصله تورمی دهك ها در فروردین ماه به ۳.۴ درصد رسید كه نسبت به ماه قبل (۲.۷ درصد) ۰.۷ واحد درصد افزایش داشته است.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، شاخص قیمت مصرف کننده کل کشور بر مبنای دهک های هزینه ای - فروردین ۹۹ از جانب مرکز آمار ایران اعلام گردید.
نرخ تورم کل کشور در فروردین ماه ۱۳۹۹ برابر ۳۲.۲ درصد است که در دهک های مختلف هزینه ای در بازه ۳۰.۸ درصد برای دهک اول تا ۳۴.۲ درصد برای دهک دهم نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» بین ۳۴.۰ درصد برای دهک اول تا ۳۸.۰ درصد برای دهک دهم است. هم چنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» بین ۲۷.۷ درصد برای دهک اول تا ۳۳.۲ درصد برای دهک دهم است.
فاصله تورمی دهک ها
بر اساس اعداد مربوط به تورم در بین دهک های مختلف هزینه ای، فاصله تورمی دهک ها در این ماه به ۳.۴ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (۲.۷ درصد) ۰.۷ واحد درصد افزایش داشته است. فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۰.۷ واحد درصد و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ۰.۶ واحد درصد کاهش نشان داده است.


1399/02/07
13:05:28
5.0 / 5
3560
تگهای خبر: خدمات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فوری خرید