سخنگوی كمیسیون كشاورزی مجلس خبر داد

تشكیل ۱۳ كمیته تخصصی سه نفره در كمیسیون كشاورزی

تشكیل ۱۳ كمیته تخصصی سه نفره در كمیسیون كشاورزی

سخنگوی كمیسیون كشاورزی مجلس از حضور وزیر كشاورزی در جلسه امروز آگاهی داد وگفت: در این نشست 13 كمیته تخصصی سه نفره برای ارتباط با معاونت های وزارت جهاد تشكیل شد.


معین الدین سعیدی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز(سه شنبه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، اظهار داشت: وزیر جهاد کشاورزی در جلسه امروز حضور پیدا کرد و با نمایندگان آشنا شد. در جلسه قرار بر این شد که جلسات کمیسیون با معاونان وزارت جهاد نظم ماهانه داشته باشد.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم از تشکیل ۱۳ کمیته در کمیسیون کشاورزی آگاهی داد و اظهار داشت: قرار بر این شد کمیته هایی سه نفره مثل کمیته آبزیان، تولیدات باغی و زراعی، دام و طیور و منابع طبیعی تشکیل گردد و به صورت تخصصی با معاونت های وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط باشد.
نماینده مردم چابهار در مجلس با اعلان اینکه «در جلسه امروز وزارت جهاد انتقاداتی از مجلس داشت»، اظهار داشت: مثلا توقع داشتند مجلس از کالاهایی مثل دانه های روغنی حمایت کند. مسئولان وزارت جهاد معتقدند که برمبنای قانون برنامه ششم توسعه بانکهای تخصصی یعنی همه بانک ها غیر از بانک کشاورزی ملزم به پرداخت ۱۵ درصد از سهم خود به بخش کشاورزی هستند. متاسفانه تا کنون هیچ بانکی زیر بار این قانون نرفته و اختصاص سهم فوق از سه درصد کمتر است.
سعیدی با اشاره به جایگاه ویژه بخش کشاورزی در اقتصاد ایران اظهار داشت: مسئولان وزارت جهاد با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری دراین زمینه خواهان تخفیف سهم ۱۰ درصدی به بخش کشاورزی از منبع صندوق توسعه ملی بودند.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از لزوم خودکفایی نهاده های دامی آگاهی داد و اظهار داشت: وابستگی ما دراین زمینه زیاد است. دراین زمینه نیازمند واردات هستیم و می توانیم خوداتکایی بیشتری داشته باشیم. مثلا در تولید کود اوره مشکلی نداریم و سالانه پنج میلیون تن کود اوره تولید می نماییم اما کنجاله سویا و ذرت را وارد می نماییم.
سعیدی در آخر از جلسات آتی کمیسیون کشاورزی با حضور وزرای نیرو و نفت آگاهی داد و اظهار داشت: احیانا هفته آینده در دو جلسه موضوع سوخت کشاورزان را بررسی خواهیم کرد.1399/04/17
23:54:09
5.0 / 5
2954
تگهای خبر: اقتصاد , تخصص , كالا , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فوری خرید