رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد:

همسان سازی ۹۰ درصدی حقوق بازنشستگان و شاغلان هم تراز از اول مهر

همسان سازی ۹۰ درصدی حقوق بازنشستگان و شاغلان هم تراز از اول مهر

به گزارش فوری خرید رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد پاداش بازنشستگان اظهار داشت: ظرف یكی دو ماه آینده تأمین اعتبار همسان سازی ۹۰ درصدی حقوق بازنشستگان و شاغلان هم تراز از جابه جایی ردیف های اعتباری صورت خواهد گرفت.


به گزارش فوری خرید به نقل از سازمان برنامه و بودجه، محمد باقر نوبخت در نشست های مجازی خود از راه اینستاگرام، با تاکید بر اینکه ۹۰ درصد همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان هم تراز از ابتدا هم در نظر دولت بوده است، اعلام نمود: جداول مربوط به تعیین شاغل مشابه با همکاری بازنشستگان تهیه و به امضا رسیده است. وی ادامه داد، ظرف یکی دو ماه آینده این تأمین اعتبار از جابه جایی ردیف های اعتباری صورت خواهد گرفت. دکتر نوبخت با اشاره به اینکه از اول مهرماه این همسان سازی صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: با عنایت به بار سنگین مالی همسان سازی، یک اقدام تاریخی در جهت پشتیبانی از حقوق بازنشستگان عزیز صورت گرفت. معاون رئیس جمهور با اشاره به جلسات مختلف مشورتی که با حضور نمایندگان بازنشستگان در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، اظهار داشت: تا کنون جلساتی با حضور بیشتر از ۶۰ نفر از نمایندگان بازنشستگان محترم برگزار شده و عمده پیشنهادات این عزیزان مبتنی بر همسان سازی ۹۰ درصدی حقوق بازنشستگان شاغلان هم تراز بود، این پیشنهاد مورد تأیید دولت بوده و در نهایت همین پیشنهاد پیگیری خواهد شد.
وی افزود، در نهایت مقرر شد جدولی تهیه شود که درآن دریافتی بازنشستگان تا ۹۰ درصد شاغلان هم تراز همسان سازی شود. ۳۰۰۰ نفر از کادر درمان حاضر در دوران مقابله با کرونا استخدام می شوند
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به صدور مجوز استخدام جدید ۳۰۰۰ نیروی شرکتی و قراردادی در وزارت بهداشت که بر مبنای درخواست وزیر بهداشت انجام شده است، اظهار داشت: پیش از این هم مجوز استخدام ۳۴۰۰ نفر از کادر درمان به وزارت بهداشت داده شده بود و در این مرحله طی مذاکره ای که با وزیر بهداشت انجام شد مقرر شد استخدام رسمی از میان کادر درمان حاضر در دوران مقابله با کرونا صورت گیرد.
نوبخت اظهار داشت: طی هفته گذشته ۱، ۰۰۰ میلیارد تومان کارانه پرستاران پرداخت شده است، همینطور رایزنی های لازم برای پرداخت قسط دوم ریالی اعتبار یک میلیارد یورویی با بانک مرکزی انجام شده است، بدین سان با واریز قسط دوم ریالی از جانب بانک مرکزی به خزانه، اعتبار لازم به حساب وزارت بهداشت واریز خواهد شد. همینطور از اول مهر ماه فوق العاده ویژه کادر درمان پرداخت خواهد شد. پاداش آخر خدمت همه بازنشستگان لشکری و کشوری سال ۱۳۹۸ تا پیش از مهر پرداخت می شود
وی در مورد پاداش بازنشستگان اظهار داشت: تا پیش از اول مهر پاداش آخر خدمت همه بازنشستگان لشکری و کشوری سال ۱۳۹۸ پرداخت خواهد شد.


منبع:

1399/04/22
15:08:44
5.0 / 5
3031
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فوری خرید