دستورالعمل پرداخت حقوق و مزایای كاركنان انتقالی ابلاغ گردید

دستورالعمل پرداخت حقوق و مزایای كاركنان انتقالی ابلاغ گردید

فوری خرید: رئیس سازمان برنامه و بودجه دستورالعمل نحوه پرداخت حقوق و مزایای كاركنان انتقالی در سال 1399 و پیش بینی اعتبار مربوط در لایحه بودجه سال 1400 را به همه دستگاه های اجرایی ابلاغ نمود.


به گزارش فوری خرید به نقل از سازمان برنامه و بودجه، محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس این سازمان، دستورالعمل نحوه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان انتقالی در سال ۱۳۹۹ و پیش بینی اعتبار مربوط در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را به همه دستگاه های اجرایی ابلاغ نمود. بر طبق این ابلاغ در سال ۱۳۹۹ هیچ گونه ابلاغی برای جابه جایی حقوق و مزایای کارکنان انتقالی، توسط سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استان انجام نمی گیرد.
گزارش مذکور حاکیست که بعد از تأیید انتقال کارکنان توسط شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دستگاه های اجرایی مبدأ و مقصد، دستگاه اجرایی مقصد مکلف به صدور حکم کارگزینی برای کارکنان انتقالی است. به سبب این ابلاغ، در صورت انتقال کارکنان رسمی و پیمانی، دستگاه اجرایی مبدأ (ملی / استانی) مکلف است که حقوق و مزایای مستمر و عیدی آنان را برمبنای احکام کارگزینی صادره دستگاه اجرایی مقصد، تا آخر سال ۱۳۹۹ پرداخت نماید. برمبنای همین ابلاغ، پرداخت مزایای غیرمستمر (از جمله اضافه کار، رفاهی و سایر پرداخت های پرسنلی) از تاریخ انتقال، بر عهده دستگاه اجرایی مقصد (ملی / استانی) است. این ابلاغ تصریح می کند که بدیهی است مابه التفاوت حکم کارگزینی صادره در دستگاه اجرایی مقصد با آخرین حکم کارگزینی وی در دستگاه اجرایی مبدأ (اعم از کاهش / افزایش) و سایر پرداخت های پرسنلی در دستگاه اجرایی مقصد، در تخصیص اعتبار دستگاه اجرایی مبدأ و مقصد، توسط سازمان برنامه و بودجه کشور / سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، پیش بینی می شود. در ادامه این ابلاغ عنوان شده است که هر گونه استخدام یا به کارگیری نیرو بعنوان جایگزین برای نیروهای انتقالی، فقط با رعایت قوانین و مقررات مربوطه (اخذ مجوز از سازمان اداری و استخدامی کشور و تأیید تامین اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه کشور) امکان پذیر است.


منبع:

1399/04/26
13:38:10
5.0 / 5
3560
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فوری خرید