چرا ایدرو و ایمیدرو بورسی نمی شوند؟

چرا ایدرو و ایمیدرو بورسی نمی شوند؟

فوری خرید: معاون شركت ها و قیمت گذاری بنگاه های سازمان خصوصی سازی با اعلان اینكه بورسی شدن ایدرو و ایمیدرو فعلا متوقف شده است، توضیحاتی در این رابطه ارائه نمود.


ابوالقاسم شمسی جامخانه در گفت و گو با ایسنا، درمورد عرضه نشدن سازمانهای ایدرو (گسترش و نوسازی صنایع) و ایمیدرو (توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی) در بازار سرمایه توضیح داد: درمورد عرضه ایدرو و ایمیدرو بحث هایی مطرح شده بود که فعلا مسکوت مانده و دولت مصوبه ای در این زمینه نداده است. این مساله دلیلهای مختلفی داشت. نخست آنکه نیازمند مصوبه هیات وزیران بود و از طرف دیگر این مساله عنوان شد که این دو سازمان توسعه ای هستند و باتوجه به تکالیفی که قانون اصل ۴۴ بر عهده سازمان های توسعه ای گذاشته بود و نیز باتوجه به اساسنامه این دو شرکت، تصمیم برای واگذاری را با مسائل و ابهاماتی مواجه کرد.
وی افزود: در نهایت قرار شد شرکت های زیرمجموعه ایدرو و ایمیدرو به صورت مجزا واگذار شوند و این در دستور کار سازمان خصوصی سازی قرار دارد. دو سازمان هم همکاریهای خوبی داشتند.
بر طبق این گزارش، قبل از این علیرضا صالح _ رئیس سازمان خصوصی سازی _ اعلام نموده بود که عرضه سهام ایدرو و ایمیدرو به مصوبه هیأت وزیران نیاز دارد و در صورت ستاندن این مصوبه تا اختتام اردیبهشت، مراحل آماده سازی آنها برای عرضه در بورس انجام می شود که امیدواریم زمینه پذیرش این مجموعه ها در نیمه نخست امسال در بازار سرمایه فراهم شود؛ بدین سبب در صورت تصویب هیأت وزیران، سهام ایدرو و ایمیدرو تا اختتام شهریور عرضه می شود.
اما طبق گفته های شمسی فعلا پای ایدرو و ایمیدرو به بورس باز نخواهد شد و مقرر است سه شرکت زیرمجموعه ایمیدرو و دو شرکت زیرمجموعه ایدرو بورسی شوند.
منبع:

1399/05/03
15:39:21
5.0 / 5
3076
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فوری خرید