معاون وزیر اقتصاد خبر داد

سهم ۳۵درصدی صنعت و معدن از تسهیلات بانكی

سهم ۳۵درصدی صنعت و معدن از تسهیلات بانكی

معاون امور بانكی، بیمه و شركت های دولتی وزارت اقتصاد اظهار داشت: تا اختتام اردیبهشت 99 سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات اعطایی 34.8 درصد بوده كه این عدد نسبت به سال قبل 2.8 درصد رشد داشته است.


به گزارش فوری خرید به نقل از خانه ملت، عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره اعطای تسهیلات بانکی به بخش صنعت، معدن، اظهار داشت: تا اختتام اردیبهشت ماه سال جاری سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات اعطایی ۳۴.۸ درصد است که این عدد در سال قبل ۳۲ درصد بود؛ افزایش ۲.۸ درصدی تسهیلات ارائه شده نسبت به سال گذشته، نشان میدهد عملکردها در امتداد ارائه ۴۰ درصد از تسهیلات به بخش صنعت و معدن است.
وی اضافه کرد: برمبنای قانون باید تا اختتام برنامه ششم توسعه ۴۰ درصد از تسهیلات بانک ها به بخش صنعت و معدن تخصیص یابد، تمام تلاش ها نیز در امتداد تحقق این مهم می باشد.
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: بر طبق اصول اقتصادی، تخصیص اعتبار به بخش های مختلف باید بر طبق ارزش افزوده آن بخش باشد، اما در امتداد پشتیبانی از تولید سهم بخش صنعت و معدن در ایجاد ارزش افزوده حدود ۲۸ درصد است؛ بدین سبب بسیاری معتقدند که سهم این بخش از تسهیلات نباید بیش از ۲۸ درصد باشد.

1399/05/04
23:50:59
5.0 / 5
2983
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بیمه , دولتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فوری خرید