سازمان توسعه تجارت خبر داد

تقویت روابط تجاری ایران و كره شمالی

تقویت روابط تجاری ایران و كره شمالی

فوری خرید: سازمان توسعه تجارت از آغاز مذاكراتی جدید با كره شمالی بمنظور تقویت روابط تجاری دو كشور آگاهی داد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، در تازه ترین مذاکرات میان دو طرف حمید زادبوم – رئیس سازمان توسعه تجارت ایران – و هان سونگ او – سفیر کره شمالی در تهران – حضور داشته اند و دو طرف از ضرورت تقویت روابط تجاری سخن گفته اند.
در این دیدار، حمید زادبوم با اعلان اینکه سازمان توسعه تجارت ایران در وزارت صمت پاسخگوی مسائل مربوط به تجارت خارجی است، تقویت و ایجاد زمینه مناسب برای تجارت شرکت های خصوصی دو کشور را ضروری دانست.
سفیر کره شمالی نیز در این دیدار ضمن تقدیر از رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری ایران بر اهمیت همبستگی دو کشور در مقابل تحریم های آمریکا و توسعه همکاریهای اقتصادی، تجاری، فرهنگی با ایران اصرار کرد.
او همینطور تلاش موفقیت آمیز جمهوری اسلامی ایران در مقابله همزمان با دو مساله کرونا و تحریم ها را مورد ستایش قرار داد.
سفیر کره شمالی در تهران با اشاره به روابط دیرینه ایران و کره خواهان تماس ها و ملاقات های بیشتر بمنظور توسعه سطح همکاریهای اقتصادی میان دو کشور شد و پیشنهاد کرد سازمان توسعه تجارت ایران و کمیته توسعه تجارت کره شمالی، «کمیته مشترک تجاری» دو کشور را تشکیل دهند.
وی ادامه داد: بواسطه تشکیل این کمیته تقاضاها در دو بازار دریافت و در یک همکاری مشترک به آنها پاسخ داده شود. این کمیته در عین حال، کلیه نیازمندی های همکاری تجاری را پیگیری خواهدنمود و جلسات کمیته نیز به صورت دوره ای در تهران و پیونگ یانگ برپا خواهد شد.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه ضمن تقدیر از نظرات سازنده سفیر کره شمالی، تشکیل کمیته مشترک تجاری را بعد از نهایی شدن بررسی ها درباب نحوه اجرایی کردن آن در هر دو وزارت صمت و وزارت امور خارجه، اقدامی موثر خواند.
زادبوم اشاره کرد: در روابط تجاری علاوه بر ظرفیت های دو کشور می توان از همکاری کشورهای ثالث نیز بهره برد.
منبع:

1399/06/12
08:35:57
5.0 / 5
2526
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید