پیشبینی برداشت 3200 تن انجیر در ساوه

پیشبینی برداشت 3200 تن انجیر در ساوه

فوری خرید: مركزی مدیر جهاد كشاورزی شهرستان ساوه با اشاره به اینكه این شهرستان قطب تولید انجیر استان مركزی است، اظهار داشت: پیشبینی ها حاكی از این است كه امسال ۳۲۰۰ تن انجیر از باغات ساوه برداشت شود.


حسن شریفی در گفتگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه شهرستان ساوه دارای بیشتر از ۳۵۰ هکتار باغ انجیر است که ۳۲۰ هکتار آن بارور است، اظهار داشت: از این میزان باغ بارور انجیر در حالت معمول در هر هکتار ۲۰ تن انجیر برداشت می شود.
وی با اشاره به اینکه برداشت انجیر از آغاز شهریورماه شروع شده و تا اواخر مهرماه ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: در این شهرستان باغات انجیر متمرکز کم است و اغلب باغات پراکنده هستند، عموما درختان انجیر به صورت پراکنده در باغات انار کاشته شده اند و در اغلب باغات انار درخت انجیر موجود است.
شریفی اظهار نمود: رقم انجیری که در ساوه کاشت می شود، رقم "زرد پیازی" است که یکی از بهترین رقم هایی هست که بابت مصرف تازه خوری در سبد خانوار ایرانی قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: انجیر ساوه از لحاظ کیفیت زبانزد است و شهرستان ساوه قطب تولید انجیر در استان مرکزی است و محصول آن علاوه بر تأمین نیازهای داخل استان به استان های همجوار صادر می شود. شهرستان ساوه دارای ۲۱ هزار هکتار باغ است که در قسمت محدودی از باغات در بخش مرکزی به صورت پراکنده انجیر کاشت می شود.
وی ادامه داد: بخشی از انجیر برداشت شده شهرستان ساوه که درجه دو و سه هستند برای فرآوری و خشک کردن به کارخانه ها ارسال می شود.
منبع:

1399/06/22
12:53:20
5.0 / 5
2291
تگهای خبر: كشاورزی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فوری خرید