وزارت اقتصاد خبر داد:

درآمد ۵ هزار و ۶۹۹ میلیاردی دولت از محل فروش اوراق در هفته جاری

درآمد ۵ هزار و ۶۹۹ میلیاردی دولت از محل فروش اوراق در هفته جاری

به گزارش فوری خرید طی هفته جاری مبلغ  ۵ هزار و ۶۹۹ میلیارد تومان برای مصارف بودجه عمومی از محل انتشار اوراق مالی اسلامی (اعم از اسناد خزانه اسلامی) تأمین مالی شد.


به گزارش فوری خرید به نقل از وزارت اقتصاد، در ادامه اقدامات وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تأمین مالی اقتصاد کشور با هدف کاهش تبعات تورمی، خزانه داری کل کشور طی ماه های اخیر نسبت به انتشار و عرضه اوراق بهادار دولتی با استفاده از روش های مختلف همچون انتشار اسناد خزانه اسلامی و برگزاری هجده مرحله حراج اوراق بدهی میان بانک ها، مؤسسات اعتباری غیربانکی و نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه (از قبیل صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های تأمین مالی) و دو مرحله پذیره نویسی اوراق از راه کارگزاری بانک مرکزی و سیستم مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران اقدام نموده است. بر طبق این گزارش، حسب تصمیمات اتخاذ شده در جهت تأمین مالی بهینه در هفته جاری، مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی منتشر و همینطور هجدهمین مرحله حراج اوراق مالی اسلامی در تاریخ ۸. ۷. ۱۳۹۹ برگزار گردید که بعد از دریافت سفارش های خرید اوراق از متقاضیان مورد اشاره در سامانه های بازار بین بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، مبلغ ۶۶۹ میلیارد تومان اوراق به شرح جدول شماره (۱) فروخته شد در مجموع در خلال هفته جاری مبلغ ۵ هزار و ۶۹۹ میلیارد تومان برای مصارف بودجه عمومی از محل انتشار اوراق مالی اسلامی (اعم از اسناد خزانه اسلامی) تأمین مالی شد.
این گزارش می افزاید، با احتساب مبلغ مندرج در جدول فوق، تابحال مجموعاً ۷۱ هزار و ۱۹۳ میلیارد تومان از راه انتشار اوراق نقدی تأمین مالی شده است. این گزارش خاطر نشان می سازد، با انتشار اسناد خزانه اسلامی و طی برگزاری هفده مرحله قبلی حراج اوراق بدهی دولت و دو مرحله پذیره نویسی اوراق تا تاریخ ۱. ۷. ۱۳۹۹، در مجموع معادل ۹۲ هزار و ۲۲۴ میلیارد تومان شامل ۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی و ۷۰ هزار ۵۲۴ میلیارد تومان اوراق نقدی تأمین مالی انجام شده که جزئیات آن در جدول شماره (۲) عرضه می شود:
گفتنی است، وزارت امور اقتصادی و دارایی (معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور) حسب وظایف قانونی و تخصصی خود با استناد به نتایج تحلیل جامع "روند تحولات متغیرهای اقتصادی"و "روند سنجه های پایداری بدهی های دولت در چارچوب سناریوهای مختلف" و متناسب با برآورد جریان ورودی و خروجی منابع عمومی و هم با در نظر داشتن اولویت سازگاری سیاستی با چارچوب سیاست گذاری پولی هر هفته نسبت به برگزاری حراج اوراق بدهی و ارزیابی و پذیرش پیشنهادات خرید اقدام می نماید.

1399/07/12
13:53:46
5.0 / 5
2118
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
فوری خرید