رییس سازمان ملی استاندارد:

نمی خواهیم پلیس بخش خصوصی باشیم، بهبود كیفیت بهترین تبلیغ است

نمی خواهیم پلیس بخش خصوصی باشیم، بهبود كیفیت بهترین تبلیغ است

فوری خرید: رییس سازمان ملی استاندارد معتقد می باشد در شرایط فعلی اقتصاد ایران، بهترین عملكرد آن است كه بخش های دولتی تلاش كنند در كنار بخش خصوصی حضور داشته و اهداف با همكاری پیش برود. از این رو سازمان استاندارد تلاش می كند بعنوان یك عامل كمكی در كنار بخش خصوصی حاضر باشد، نه بعنوان نیرویی كه شبیه پلیس به دنبال كشف تخلفات باشد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، نیره پیروزبخت بامداد امروز سه شنبه در نشست هیات نمایندگان اتاق تهران، اظهار نمود: ما تلاش نموده ایم در سازمان استاندارد به این رویكرد برسیم كه مشكلات و دغدغه های بخش خصوصی همان مشكلات و دغدغه های دولت می باشد. از این رو چه در قانون جدید تصویب شده و چه قبل از آن تلاش نموده ایم كه شرایط را برای همراهی و همكاری با بخش خصوصی فراهم نماییم.

وی با اشاره به سوژه تحریم ها و محدودیت هایی كه این مساله برای اقتصاد ایران به وجود می آورد، اظهار نمود: در چنین شرایطی قاعدتا اقتصاد یك كشور در مرحله ی اول به دنبال جبران محدودیت ها و مشكلات می رود، اما با این وجود خوشبختانه ما در طول سال های گذشته اقدامات مثبت قابل توجهی در حوزه استاندارد انجام داده ایم.

رییس سازمان ملی استاندارد افزود: با وجود آن كه دوره كوتاه فاصله میان تحریم ها، فضای كافی برای بالابردن استاندارد از تمام جهات را فراهم نمی كرد، اما ایران توانست پیشرفت جدی به ثبت برساند و ما در رتبه فنی ایزو در رده 22، از میان 162 كشور جهان قرار گرفتیم. هم چنین در مهرماه سال جاری و با وجود آن كه صحبت از تحریم های جدید آمریكا مطرح شده بود، دبیر كل ایزو برای اولین بار در 40 پارسال وارد ایران شد كه نشان دهنده عملكرد مثبت ما در این بخش است.

پیروزبخت با بیان این كه به منظور دستیابی به اهداف كلان كشور در حوزه استاندارد شركت ها و فعالان بخش خصوصی باید با حوزه استاندارد همكاری داشته باشند، اظهار نمود: نظر ما این است كه بهترین تبلیغ همان رسیدن به استاندارد و بهبود كیفیت هاست. از این رو شركت هایی كه سالانه رقم قابل توجهی را صرف امور تبلیغات خود می كنند، می توانند با استانداردسازی و دریافت مجوزهای لازم، به سمت بهبود كیفیت حركت كنند كه این مساله خود بهترین تبلیغ برای افزایش تعداد مشتری ها خواهد بود.

به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، درانتها این نشست میان اتاق بازرگانی تهران و سازمان ملی استاندارد یك تفاهم نامه همكاری جدید به امضاء رسید. هم چنین سازمان استاندارد از برقراری برخی شرایط ویژه برای كمك به صادركنندگان و واردكنندگان آگاهی داد.
1397/10/25
15:08:08
5.0 / 5
5370
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فوری خرید