حمایت پژوهشگاه بیوتكنولوژی كشاوزی از تجاری سازی محصولات شركتهای زایشی

حمایت پژوهشگاه بیوتكنولوژی كشاوزی از تجاری سازی محصولات شركتهای زایشی

به گزارش فوری خرید قائم مقام نوآوری پژوهشگاه بیوتكنولوژی كشاورزی از آمادگی و برنامه ریزی پژوهشگاه برای پشتیبانی از تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی محققان پژوهشگاه در چارچوب شركتهای اسپین آف ( spin-off) و همكاری شتابدهنده های تخصصی اطلاع داد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، دکتر پژمان آزادی در بازدید مهندس شمسایی، معاون مرکز نوآوری شریف از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، اظهار داشت: شتابدهنده تخصصی توانا از اوایل سال جاری، فعالیت خویش را در حوزه دارو، مکمل، واکسن و فرآورده های طبیعی شروع کرده است. با عنایت به زیرساخت ها و تجهیزات مناسب شتابدهنده از قبیل امکانات آزمایشگاهی، پایلوتی و اتاق های تمیز ساخت محصولات داروئی، زمینه های خوبی برای همکاری مشترک در زمینه تجاری سازی دانش فنی و دستاوردهای تحقیقاتی پژوهشگاه وجود دارد.
وی ضمن اشاره به عرضه پروپوزالی شامل زمینه های پیشنهادی همکاریهای مشترک از جانب مدیران شتابدهنده در این جلسه ابراز امیدواری کرد که با ارزیابی آنها بتوانیم کار در یک یا دو زمینه را عملیاتی نماییم.
آزادی ضمن اشاره به آمادگی پژوهشگاه برای پشتیبانی از تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی محققان این مجموعه در قابل شرکتهای اسپین آف، تصریح کرد: دستاوردهای پژوهشی متنوعی با سطوح بلوغ فناوری (TRL) مختلف در بخش های مختلف پژوهشگاه وجود دارد که امیدواریم با همکاری شتابدهنده توانا بتوانیم در چارچوب سرمایه گذاری ریسک پذیر آنها را به مرحله تولید برسانیم.
قائم مقام نوآوری پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی اظهار نمود: پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی درصدد است به منظور پشتیبانی از شرکتهای نوپا و استارتاپ های حوزه زیست فناوری کشاورزی، مراکز نوآوری تخصصی راه اندازی کند و در این راستا بازدیدهایی را از مراکز نوآوری موفق کشور در دستور کار قرار داده است.
بر مبنای اعلام روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، ایستگاه نوآوری شریف همچون مراکز نوآوری کشور است که از مردادماه ۹۷ با هدف ایجاد بستری برای استقرار شرکتهای نوپا، استارتاپ ها، شتابدهنده ها، صندوق های پژوهش و فناوری و دیگر مجموعه های فعال در زیست بوم فناورانه کشور با مساحتی بالغ بر ۲۷ هزار متر مربع به راه افتاده است.
این مجموعه از یک صندوق پژوهش و فناوری، ۶ شتابدهنده، دو مرکز نوآوری، ۵۲ شرکت، پنج فضای کاری مشترک و امکاناتی نظیر مشاوران حقوقی و مالی، اینترنت نامحدود و فضای ورزشی و رفاهی برخوردار می باشد.
منبع:

1399/09/02
20:38:47
5.0 / 5
9942
تگهای خبر: تخصص , حقوق , فناوری , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فوری خرید