چرا ارز دولتی به تولیدكنندگان داروهای دامی نمی رسد؟

چرا ارز دولتی به تولیدكنندگان داروهای دامی نمی رسد؟

فوری خرید: معاون سلامت دامپزشكی البرز عنوان كرد: هم برای واردات و هم برای خرید مواد اولیه جهت تولید به ارز نیاز است، بنا بر این باید ساز و كار مناسبی برای تخصیص ارز دولتی به این داروها فراهم گردد.


حسین طرق در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: هر چند كنترل قیمت دارو در تخصص نیروهای دامپزشكی نیست ولی به حكم لزوم به این سازمان واگذار شده است.
وی افزود: با عنایت به اینكه تامین دارو نقش بسزایی در حفظ سلامت و جلوگیری از شیوع بیماری در بین جمعیت دام و طیور كشور دارد، باید شرایط توزیع این داروها با قیمت مناسب در تمام مناطق استان فراهم گردد. هم اكنون بخشی از داروهای دامی مورد نیاز كشور توسط تولیدكنندگان و بخش دیگر باز از راه واردات تامین میگردد.
طرق بر ضرورت رصد و پایش قیمت دارو برای پیشگیری از افزایش بی رویه قیمت تا رسیدن به دست مصرف كنندگان اصرار كرد و اظهار داشت: اقدامات كنترلی در سطح استان توسط كارشناسان ادارات دامپزشكی درحال اجراست تا داروها با قیمت منطقی و متعادل به دست مصرف كنندگان برسد.
معاون سلامت دامپزشكی البرز اظهار داشت: برای رصد قیمت داروهای توزیع شده در بازار، اكیپ های مشتركی تشكیل شده كه قیمت داروها را از مراكز پخش تا داروخانه ها كنترل می كنند. در صورت مشاهده گرانفروشی یا تخلف در روند توزیع داروها، متخلفان به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.


1397/11/01
14:05:00
5.0 / 5
5240
تگهای خبر: بازار , دولتی , فروش , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فوری خرید