گزارش فوری خرید به نقل از مهر؛

بازرگانی در صدر اعتبارات هزینه ای اموراقتصادی، سهم یك درصدی تعاون

بازرگانی در صدر اعتبارات هزینه ای اموراقتصادی، سهم یك درصدی تعاون

به گزارش فوری خرید از سرجمع اعتبارات هزینه ای امور اقتصادی در لایحه بودجه ۹۸، گمرك، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی و وزارت صمت، دارای بالاترین سهم در بین دستگاه های اجرایی فعال می باشند.


به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، در لایحه بودجه ۹۸ كه در حال چكش كاری در مجلس است، اعتبارات هزینه ای بخش های مختلف تعیین شده است كه در این بین بخش امور اقتصادی ۲.۲ درصد از مجموع اعتبارات هزینه ای امور ۱۰ گانه را به خود مختص كرده است. این امر مشتمل بر ۱۰ فصل است كه از این میان فصل بازرگانی با ۲۹ درصد و فصل تعاون با یك درصد به ترتیب دارای بیشترین و كمترین اعتبارات هستند. از سرجمع اعتبارات هزینه ای امور اقتصادی، گمرك جمهوری اسلامی ایران، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت دارای بالاترین سهم در بین دستگاه های اجرایی فعال می باشند. نمودار زیر مجموع اعتبارات هزینه ای فصول مختلف را نشان داده است.
در این بین، زیر مجموعه های فصول اقتصادی هم در لایحه بودجه به تفكیك مشخص شده است كه در این راستا، سهم دستگاه های دریافت كننده اعتبار در فصل انرژی برای سازمان انرژی اتمی، وزارت نفت و وزارت نیرو به ترتیب ۶۴.۷، ۰ و ۳۵.۳ درصد پیش بینی شده است. سهم دستگاه های دریافت كننده اعتبار در فصل صنعت و معدن برای وزارت صمت، سازمان ملی استاندارد، سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی كشور، سازمان سرمایه گذاری و كمك های اقتصادی و فنی ایران و موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی به ترتیب ۵۶ درصد، ۳۲.۱ درصد، ۷.۳ درصد، ۳.۴ درصد و ۱.۲ درصد است. همینطور سهم دستگاه های دریافت كننده اعتبار در فصل بازرگانی كه گمرك جمهوری اسلامی ایران، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان مركزی تعاون روستایی ایران و سایر می شود به ترتیب ۳۸.۲ درصد، ۳۲.۵ درصد، ۲۴.۲ درصد، ۳.۷ درصد و ۱.۴ درصد پیش بینی شده است. سهم دستگاه های دریافت كننده اعتبار در فصل كشاورزی و منابع طبیعی برای وزارت جهاد كشاورزی، سازمان دامپزشكی كشور، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور، سازمان مركزی تعاون روستایی ایران، سازمان شیلات ایران و شركت شهرك های كشاورزی به ترتیب ۳۸.۵ درصد، ۱۹.۵ درصد، ۱۷.۸ درصد، ۱۵.۱ درصد، ۴.۶ درصد، ۳.۸ درصد و ۰.۷ درصد تعیین شده است. همینطور سهم دستگاه های دریافت كننده اعتبار در فصل تحقیق و توسعه امور اقتصادی برای سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی، وزارت نفت، موسسه رازی، وزارت نیرو، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان ملی استاندارد، موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، وزارت جهاد كشاورزی و سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی كشور به ترتیب ۶۹.۷ درصد، ۸.۷ درصد، ۶.۲ درصد، ۵.۸ درصد، ۴.۵ درصد، ۱.۸ درصد، ۱.۴ درصد، ۱.۴ درصد و ۰.۴ درصد پیش بینی شده است. گفتنی است؛ بخش مربوط به اعتبارات هزینه ای در بودجه مربوط به حفظ و نگهداری ظرفیت های بوجود آمده توسط دولت می شود و هزینه های نگهداری از ظرفیت های موجود را در چارچوب هزینه جبران خدمات كاركنان، استفاده از كالا و خدمات، هزینه های اموال و دارایی، یارانه، كمك های بلاعوض، رفاه اجتماعی و سایر هزینه های تامین و هزینه های اعمال حاكمیت و استقرار نظام را تامین می كند. اعتبارات هزینه ای عموماْ از محل درآمدهای عمومی تامین می شود.

1397/11/07
02:15:34
5.0 / 5
5098
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , خدمات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فوری خرید