طی ۸ ماهه سال جاری:

تولید شركتهای بزرگ سنگ آهن از 33 میلیون تن عبور كرد

تولید شركتهای بزرگ سنگ آهن از 33 میلیون تن عبور كرد

برپایه آمار انتشار یافته توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، از آغاز سالجاری تا آخر آبان ماه، شرکتهای بزرگ تولیدکننده سنگ آهن بالغ بر ۳۳ میلیون تولید کنسانتره آهن داشته اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، پنج درصد رشد یافته است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور طی هشت ماهه سال جاری ۳۳ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۷۵۷ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کرده اند. باتوجه به اینکه در مدت مشابه سال گذشته، ۳۱ میلیون و ۵۵۳ هزار و ۱۰۵ تن تولید صورت گرفته بود، میزان تولید رشد حدودا پنج درصد افزوده شده است.
از این میزان تولید، به ترتیب شرکتهای گل گهر ۱۱ میلیون و ۷۱ هزار و ۶۷ تن، چادرملو هفت میلیون و ۵۸۷ هزار و ۹۳۸ تن، سنگ آهن مرکزی دو میلیون و ۷۵۷ هزار و ۳۳ تن، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه چهار میلیون و ۲۵۸ هزار و ۴۷۳ تن، گهر زمین سه میلیون و ۹ هزار و ۷۲۸ تن، اپال پارسیان سنگان یک میلیون و ۵۴۷ هزار و ۴۰۸ تن، صبانور ۹۹۲ هزار و ۲۸۸ تن، سناباد یک میلیون و ۶۲۵ هزار و ۱۴۲ تن، جلال آباد ۲۷۶ هزار و ۵۳۰ تن و سنگان ۴۳ هزار و ۱۵۰ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کرده اند.
در مقابل اما سه شرکت بزرگ معدنی (فلات مرکزی، چادرملو و سنگ آهن مرکزی) هم در طول هشت ماهه سال ۱۳۹۹، قریب به ۸۳۸ هزار و ۷۰۸ تن سنگ آهن دانه بندی شده تولید کرده اند که به نسبت یک میلیون و ۵۳۰ هزار و ۷۸۲ تن ۴۵ درصد کاهش تولید را نشان داده است.
طبق آمار از آغاز سالجاری تا آخر آبان ماه، فلات مرکزی ۳۸۲ هزار و ۴۱۸ تن، چادرملو ۳۱۳ هزار و ۱۰۰ تن و سنگ آهن مرکزی ۱۴۳ هزار و ۱۹۰ تن، تولید سنگ آهن دانه بندی شده داشته اند.
منبع:

1399/10/08
12:59:17
5.0 / 5
1559
تگهای خبر: صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید