طی سال های ۹۲ تا ۹۸ محقق شد

افزایش ۲ برابری تولید در زنجیره فولاد

افزایش ۲ برابری تولید در زنجیره فولاد

طبق آمار سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در امتداد اقدامات توسعه ای با ظرفیت سازی در زنجیره تامین فولاد طی سالهای 1392 تا 1398، توانسته افزایش تولید محصولاتی همچون کنسانتره سنگ آهن، گندله، آهن اسفنجی و فولاد خام را به ثبت برساند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، برمبنای آمار پخش شده، ایمیدرو در جهت تامین پایدار مواد معدنی و اولیه مورد نیاز صنایع معدنی، تکمیل زنجیره فلزات اساسی را طی سالهای گذشته مورد توجه قرار داده است. این مهم در امتداد استراتژی های توسعه ای ایمیدرو و با رویکرد جلب سرمایه گذاری های بخش خصوصی محقق شده است.
بنابر گزارش انتشار یافته توسط این سازمان، در زنجیره تامین فولاد و در بخش کنسانتره سنگ آهن، میزان تولید این محصول در سال ۱۳۹۲، به میزان ۲۳ میلیون تن بوده که در سال ۱۳۹۸ به ۴۷ میلیون تن بالا رفته است.
میزان تولید گندله در سال ۱۳۹۲ به ۲۰ میلیون تن رسید و با بهره برداری از طرح های مختلف فولادی در کشور، میزان تولید این محصول در سال ۱۳۹۸ به ۴۱ میلیون تن رسید. در بخش آهن اسفنجی نیز از ۱۵ میلیون تن تولید شده در سال ۱۳۹۲، آهن اسفنجی تولید شده در سال ۱۳۹۸، ۲۷ میلیون تن ثبت شده است.
همین طور در سال ۱۳۹۲ میزان تولید فولاد خام ۱۶ میلیون تن بوده است که با بهره برداری از طرح های فولادی بین سالهای ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۸، تولید بیش از ۲۷ میلیون تن از این محصول در سال ۱۳۹۸ رقم خورده است.1399/10/09
23:53:49
5.0 / 5
1472
تگهای خبر: خصوصی , صنایع , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فوری خرید