وزیر كشور خبر داد

نمایش فهرست كالاهای بازارچه های مرزی به هیات دولت جهت بازبینی

نمایش فهرست كالاهای بازارچه های مرزی به هیات دولت جهت بازبینی

فوری خرید: وزیر كشور اعلام نمود: فهرست كالاهای عرضه شده در بازارچه های مرزی به منظور بازبینی به هیأت دولت نمایش شده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، عبدالرضارحمانی فضلی بامداد دوشنبه در حاشیه همایش ملی "معماری دفاعی امنیتی نظام اسلامی در افق چشم انداز ۱۴۰۴ " كه در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با قاچاق، اظهار داشت: قبل از این بعضی از مناطق و بازارها غیررسمی بود كه با مصوبه دولت بازارچه های مرزی شكل گرفته است كه كالاهای ویژه و مشخصی كه امكان ورود دارد در این بازارچه ها عرضه می شوند و با نظم خوبی در این بازارچه ها مواجه هستیم.
وی با اشاره به اینكه اخیراً فهرست كالاهای عرضه شده در بازارچه های مرزی به منظور بازبینی به هیأت دولت نمایش شده است، اشاره كرد: تخفیف ۲۰ تا ۳۰ درصدی را برای واردات از این بازارچه ها پیشنهاد كردیم كه به پیشگیری از قاچاق كمك بزرگی كرد.
وزیر كشور با نامناسب ارزیابی كردن مناطق غیررسمی و كوله بری، اظهار نمود: این مناطق در غرب كشور، بیشتر از جانب عراق بطور جدی كنترل شد.
رحمانی فضلی همین طور اظهار داشت: در مورد برندها و اقلام تقلبی در ستاد تصمیم گرفتیم و اتحادیه ها را مسئول كردیم تا مردم وقتی پول جنس اصلی را می دهند كالای تقلبی نخرند. در این زمینه فرصت داده ایم و اگر در این فرصت اقدام مناسب انجام نشود خودمان اقدام می نماییم.
او در آخر اشاره كرد: با عنایت به افزایش قیمت ارز و برای آنكه ارز به راحتی در اختیار افرادی كه مبادرت به قاچاق می كنند، قرار گرفته نشود، ستاندن ارز با ثبت سفارش و از مجاری بانك ها نمایش می شود. پیش تر قاچاقچی مواد مخدر هم پول خودرا به ارز تبدیل می كرد اما امروز دیگر ممكن نیست.1397/11/08
16:48:28
5.0 / 5
5064
تگهای خبر: بازار , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فوری خرید