طلای جهانی ارزان تر شد

طلای جهانی ارزان تر شد

به گزارش فوری خرید قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تحت تأثیر بهبود بازده اوراق خزانه که پیروزی دموکراتها در انتخابات سنای جورجیا را تحت الشعاع قرار داد، با کاهش روبرو شد.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۹۱۶ دلار و ۷۷ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته بیشتر از ۱.۵ درصد سقوط کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد کاهش، به ۱۹۱۸ دلار و ۴۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه ۴۵ دلار و ۸۰ سنت معادل ۲.۳ درصد کاهش یافته و در ۱۹۰۸ دلار و ۶۰ سنت بسته شده بود.

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا که روز چهارشنبه برای اولین بار از مارس بیشتر از یک درصد صعود کرده بود، رشد خویش را حفظ کرد و جذابیت سرمایه گذاری در طلا که دارایی بدون بازدهی است را کم کرد.

با این حال پیروزی دموکراتها در انتخابات سنای جورجیا راه را برای تصویب تدابیر محرک مالی بیشتر در دوران بایدن هموار می کند و این مورد کاهش قیمت طلا را محدود کرد.

حمله حامیان ترامپ به کنگره آمریکا به منظور لغو شکست وی در انتخابات، سبب شد نگرانیهایی موقتا برانگیخته شوند.

بر اساس گزارش رویترز، انتشار جزئیات نشست دسامبر بانک مرکزی آمریکا نشان داد سیاستگذاران آمریکایی در تصمیم ماه گذشته برای عدم تغییر برنامه خرید اوراق قرضه حدودا نظر واحدی داشتند.

در این بین، آمریکاییهای بیشتری به علت مبتلا شدن به کووید ۱۹ نسبت به شروع همه گیری بستری شدند و شمار موارد مبتلا شدن از مرز ۲۱ میلیون نفر گذشت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری یک درصد سقوط کرد و به ۲۷ دلار و سه سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۹ درصد ریزش کرد و در ۱۰۹۱ دلار و ۷۵ سنت ایستاد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۲۴۴۱ دلار و ۱۸ سنت معامله شد.

منبع:

1399/10/18
14:37:29
0.0 / 5
1260
تگهای خبر: بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید