با حضور ویدئوكنفرانسی رئیس جمهور؛

طرح های زیربنایی منطقه ویژه اقتصادی كاوه

طرح های زیربنایی منطقه ویژه اقتصادی كاوه

مرکزی با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور و با حضور تعدادی از مسؤلان استانی و شهرستانی طرح های زیربنایی شرکت شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه راه اندازی شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.


مدیرعامل شرکت شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه امروز پنجشنبه ۲۵ دیماه در حاشیه بهره برداری از این طرح های زیربنایی در گفتگو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: اولین طرح زیربنایی که با دستور رئیس جمهور افتتاح شد، احیا و راه اندازی ایستگاه راه آهن اختصاصی بزرگترین شهر صنعتی کشور بود.
فرهاد هاشمی اضافه کرد: در این طرح زیربنایی سکوی بارانداز به مساحت ۲۰ هزار متر مربع، محوطه سازی به مساحت ۴۰ هزار متر مربع و دو انبار سرپوشیده به مساحت ۱۲۰۰۰ مترمربع راه اندازی شده است.
وی هزینه اجرای طرح احیا و راه اندازی ایستگاه راه آهن اختصاصی شرکت شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه را هزار میلیارد ریال اعلام نمود و اظهار داشت: با اجرا و بهره برداری از این طرح زیربنایی برای ۶۰ نفر به صورت مستقیم و برای افزون بر ۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم فرصت شغلی بوجود آمده است.
مدیر عامل شرکت شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه در ادامه، تأمین و خط انتقال آب این مجموعه را دومین طرح زیربنایی اعلام نمود که در این آیین به بهره برداری رسیده است و اظهار داشت: در این طرح ظرفیت انتقال آب حدود ۲۵۰ لیتر در ثانیه بوجود آمده است که با راه اندازی خط لوله چدن داکتیل ۵۰۰ میلی متر، راه اندازی و توسعه ایستگاه های پمپاژ و مخازن ذخیره آب با ظرفیت ۶۰۰۰ متر مکعب انجام شده است.
وی اعتبار هزینه شده برای افتتاح این طرح را بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد ریال بیان کرد و اضافه کرد: در اجرای این طرح برای دو هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۵۰۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال بوجود آمده است.
هاشمی راه اندازی انبارهای عمومی را سومین طرح زیربنایی بیان کرد و اضافه کرد: انبارهای عمومی منطقه ویژه اقتصادی کاوه به متراژ ۸۰ هزار متر مربع انبار سرپوشیده و همینطور ۵۰ هزار مترمربع انبار روباز بوده است که با هزینه ای بالغ بر هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال بعنوان یکی از بزرگترین مجموعه انبارهای سرپوشیده در مناطق اقتصادی کشور با ایجاد اشتغالزایی مستقیم برای ۱۰۰ نفر و همینطور ۱۶۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم، راه اندازی شده و مورد بهره برداری قرار گرفت.
منبع:

1399/10/25
20:00:46
0.0 / 5
1525
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فوری خرید