وزیر اقتصاد خبر داد:

تأمین مالی ۱۴۰۰ هزارمیلیاردتومانی از بازار سرمایه طی سال آینده

تأمین مالی ۱۴۰۰ هزارمیلیاردتومانی از بازار سرمایه طی سال آینده

به گزارش فوری خرید وزیر اقتصاد اظهار داشت: سال آینده ۱۴۰۰ هزارمیلیارد تومان تأمین مالی از راه بازارسرمایه انجام خواهیم داد.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر فرهاد دژپسند عصر امروز در حاشیهجلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ضمن اشاره به افزایش مصوبات هیئت مقررات زدایی در دو سال گذشته که جهش خوبی داشته است اظهار داشت: با این مصوبات صدور مجوزها کاهش یافته و بعنوان مثال برای صدور مجوز اصناف از ۵۴ روز به ۴ تا ۸ روز کاهش یافته است.
وی با اشاره به اینکه امروز جلسه پرتحرکی داشتیم، اظهار داشت: سال جاری خوشبختانه به رغم فشارها و جنگ اقتصادی و همینطور شیوع ویروس کرونا، شرایط اقتصادی کنترل شده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه برنامه ریزی کرده بودیم تا تأمین مالی سال جاری هزار هزار میلیارد تومان از مجموع بازار پول و سرمایه باشد اظهار داشت: در ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۵۰ درصد این مبلغ معادل ۵۰۰ هزار میلیارد تومان از بازار سرمایه تأمین مالی شد. این در شرایطی است که سال قبل ۲۶۴ هزار میلیارد تومان از بازار سرمایه تأمین مالی کردیم.
رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اضافه کرد: برنامه ریزی ما این است که سال آینده ۱، ۴۰۰ هزار میلیارد تومان از این دو بازار (بازار پول و سرمایه) و سرمایه گذاری خارجی تأمین مالی داشته باشیم.
وی افزود: تأمین مالی از بورس را سال آینده با ایجاد شرکتهای سهامی عام و صندوق های پروژه پیگیری خواهیم کرد. ازاین رو سال آینده سرعت و عمق بیشتری به بازار سرمایه می دهیم تا تحقق رقم ۱، ۴۰۰ هزار میلیارد تومان محتمل تر باشد.
دژپسند تصریح کرد: سال جاری سرمایه گذاری خارجی خوبی داشتیم اما سال آینده باید اساسا بیشتر باشد.
وزیر اقتصاد در پاسخ به پرسشی درباره کاهش اعتماد مردم به بازار سرمایه اظهار داشت: دنبال فرهنگ سازی هستیم تا مردم به روش غیرمستقیم در بورس سرمایه گذاری کنند تا تنش ها کمتر شود چون این التهابات بیشتر به علت سرمایه گذاری مستقیم مردم در بورس است.
وی تصریح کرد: آمادگی داریم عرضه اولیه های زیادی داشته باشیم اما منتظریم تا حواشی روانی بازار سرمایه حذف شده و این بازار به تعادل برسد. اگر تحلیل های کارشناسان بازار سرمایه را مطالعه کنید پیامشان این است که بازار سرمایه در حال عبور از این شرایط است.
به گفته وزیر اقتصاد در ۹ ماهه سال جاری سودآوری شرکتهای بورسی نسبت به ۹ ماهه سال قبل سه برابر شده است. وی درباره اظهارات گذشته خود در خصوص عرضه اولیه بزرگ به مناسبت ولادت حضرت زهرا اظهار داشت: من این عرضه اولیه را به صورت مشروط اعلام نموده بودم و بستگی به شرایط بازار دارد و اگر این شرایط نامساعد باشد آنرا انجام نمی دهیم.


منبع:

1399/11/15
18:01:17
0.0 / 5
1318
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فوری خرید