در گفت وگو با فوری خرید مطرح شد

جزئیات ذخیره سازی میوه شب عید

جزئیات ذخیره سازی میوه شب عید

به گزارش فوری خرید رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران سهم استان تهران از ذخیره میوه شب عید را ۳۰۰۰ تن پرتقال و ۱۰۰۰ تن سیب عنوان نمود و وعده داد که دو هفته آینده قیمت سیمان کاهش پیدا کند.


یدالله صادقی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار استان تهران درباره ذخیره سازی میوه شب عید تصمیم گیری شد که بر این اساس ۳۰۰۰ تن پرتقال و ۱۰۰۰ تن سیب برای استان تهران منظور شد، قرارداد با مباشر تأمین و توزیع برای خرید، انتقال و ذخیره سازی کالا در استان بسته شده تا کالا به استان حمل شود تا در روزهای آخر سال دسترسی به آن برای توزیع فراهم باشد.
وی در پاسخ به سوالی درباره قیمت مصرف کننده میوه شب عید هم اظهار داشت که قیمت در آستانه شب عید و هنگام توزیع از جانب ستاد تنظیم بازار کشور اعلام خواهد شد.
قطعی برق و گاز، عامل افزایش قیمت سیمان
این مقام مسئول درباره مشکلات بوجود آمده در زمینه تأمین سیمان استان تهران هم خاطرنشان کرد: به علت قطع برق و گاز واحدهای تولیدی سیمان در کل کشور و همچون چهار کارخانه سیمان استان تهران، با افت تولید و کاهش عرضه مواجه شدیم که طی دو هفته اخیر باعث افزایش غیرمتعارف قیمت سیمان شد.
اما به قول رئیس سازمان صنعت استان تهران با پیگیری های انجام شده هم اکنون برق و گاز واحدهای تولید سیمان وصل شده و کارخانه تولید سیمان تهران فعالیت خویش را با ظرفیت کامل آغاز کرده است. البته کوره های سه کارخانه سیمان دیگر استان تهران به علت قطع برق و گاز و عدم فعالیت گرفتار صدمه شده که ظرف یکی دو روز آینده با رفع صدمه ها آغاز به کار می کنند.
صادقی در انتها وعده داد که تا دو هفته آینده قیمت سیمان به روال عادی برگردد.
منبع:

1399/11/21
20:54:46
0.0 / 5
1413
تگهای خبر: بازار , خرید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فوری خرید