یك مقام هندی پیش بینی كرد

كاهش صادرات شكر هند به ایران

كاهش صادرات شكر هند به ایران

به گزارش فوری خرید صادرات شکر هند در سال مالی منتهی به سپتامبر ۲۰۲۱ به علت محدودیتهای لجستیکی مانند کمبود کانتینر و ترافیک در بنادر این کشور بیشتر از ۲۴ درصد کاهش خواهد یافت.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، هند دومین تولیدکننده بزرگ شکر در جهان بعد از برزیل است و طبق پیشبینی آر پی بهاگریا، مدیرعامل انجمن بازرگانی شکر هند (AISTA)، این کشور ۴.۳ میلیون تن شکر در فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۰ در بازار جهانی خواهد فروخت که در مقایسه با ۵.۷ میلیون تن فروخته شده در سال پیش کاهش بیشتر از ۲۴ درصدی نشان داده است.

همچنین بهاگریا پیش بینی نمود صادرات شکر به ایران که خریدار بزرگ شکر هند است، سال جاری احیانا کاهش خواهد یافت.

طبق آمار گمرکی هند، ایران در فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ رکورد ۱.۱۴ میلیون تن شکر از هند وارد کرد که معادل حدود ۲۰ درصد از کل صادرات شکر هند بود.

رویترز اواخر سال قبل گزارش کرده بود صادرات شکر هند به ایران احیانا در فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۰ به علت کمبود روپیه هندی به میزان قابل توجهی کمتر خواهد بود. ایران تحت تحریمهای آمریکا قادر به انجام معاملات دلاری نیست. ایران پیش از این قراردادی برای فروش نفت به هند به روپیه داشت و از این پول برای خرید کالاهای اساسی شامل شکر استفاده می کرد اما دهلی نو خرید نفت ایران را در ماه مه سال ۲۰۱۹ بعد از لغو معافیت تحریمهای آمریکا متوقف کرد. تهران به استفاده از موجودی روپیه خود برای واردات کالاهای اساسی از هند ادامه داد و بعد از ۱۹ ماه عدم فروش نفت به هند، ذخایر روپیه اش ته کشیده است.

انتظار می رود شرکتهای هندی در فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۰ حدود ۲۹.۹ میلیون تن شکر تولید کنند که بالاتر از ۲۷.۴۰ میلیون تن در فصل گذشته خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، بهاگریا پیش بینی نمود تولید شکر در ایالتهای تولیدکننده بزرگ شامل اوتارپرادش و ماهاراشترا به ترتیب به ۱۰.۵ و ۱۰.۲ میلیون تن بالغ شود.
1399/11/25
14:43:45
0.0 / 5
1569
تگهای خبر: بازار , خرید , صادرات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فوری خرید