در مراسم رونمایی از ۸ محصول زیستی صورت گرفت

رونمایی از بذر واكسن كووید-19

رونمایی از بذر واكسن كووید-19

با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری علاوه بر رونمایی از بذر واکسن کووید-۱۹، دو واکسن دیگر در حوزه پرندگان رونمایی گردید.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، طی مراسمی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از ۸ محصول که با حمایت دو شتابدهنده به تولید رسیدند، رونمایی گردید.
این محصولات شامل "بذر واکسن کووید-۱۹"، "واکسن کشته برونشیت ماساچوست"، "رلتسیمود"، "پکسیگانان"، "تلاوانسین"، "امیگانان"، "اکسی توسین" و ۳ نوع "واکسن کشته نیوکاسل حاوی" می شود.
جزئیات این محصولات به این شرح است:
واکسن کووید-۱۹
در روند تولید این واکسن ابتدا سوش ویروس کرونا در شرایط ایمن بر روی سلول استاندارد تکثیر و خالص سازی و تایید شد. سوش تایید شده که بعنوان بذر واکسن در نظر گرفته می شود، در شرایط استاندارد و با مواد مورد تایید غیر فعال شده و سپس روند غیر فعال سازی ویروس تایید می شود.
واکسن کشته برونشیت ماساچوست
برونشیت یکی از بیماری های خطرناک عفونی در پرورش پرندگان است که جزو بیماری‎ های تنفسی و حاد طبقه بندی می شود. این بیماری همینطور دستگاه تنفسی پرندگان را تحت تأثیر قرار می دهد و کیفیت و کمیت تخم مرغ های تولیدی را کاهش خواهد داد.
واکسن برونشیت برای ایمن کردن گله های گوشتی، تخم گذار و مادر در مقابل برونشیت کاربرد دارد.
واکسن کشته نیوکاسل حاوی (حاوی سروتیپ ۲ و ۶ و ۷)
بیماری نیوکاسل یکی از مهم ترین بیماری های ویروسی در پرندگان است که در پرندگانی که به صورت صنعتی و متراکم پرورش داده می شوند و گله های جوجه های گوشتی در صورت عدم واکسیناسیون بروز می کند.
واکسن نیوکاسل برای مایه کوبی جوجه های گوشتی، نیمچه ها، مرغ های تخم گذار و مادر عرضه می شود. نیمچه ها، مرغ های تخم گذار و مادر بهتر است.
رلتسیمود

این دارو با اثر تعدیل کننده آنتی ژن CD۲۸ و تنظیم کننده سیستم ایمنی در درمان صدمه های حاد کلیوی و عفونت های ساختاری پوست به کار می روند.
پکسیگانان
این محصول آنتی باکتریال با تشکیل یک مارپیچ اطراف باکتری غشای سلول باکتری را مختل می کند. در نتیجه مایع سلولی خارج و سبب مرگ باکتری می شود. به صورت کلی با اختلال در غشا طیف گسترده ای از میکروب ها همچون باکتری های گرم، مثبت، گرم منفی و قارچ ها که پوست را آلوده می کنند اهداف میکروبی آنها را از بین می برد.
همچون کاربردهای این محصول می توان به درمان زخم پای بیماران دیابتی اشاره نمود.

تلاوانسین
این دارو برای درمان عفونت های شدید پوستی استفاده می شود. این دارو همینطور برای درمان پنومونی (یکی از عفونت های رایج ریه) که همگام استفاده از دستگاه ونتیلاتور ایجاد می شود، استفاده می شود.
امیگانان
این مولکول با ایجاد اختلال در غشای سیتوپلاستی میکروب ها عمل می کند و اهداف میکروبی آنها را از بین می برد. همچون کاربردهای این محصول رزاسه(یک بیماری پوستی شایع)، عفونت باکتریایی آکنه ولگاریس(یک بیماری مزمن التهابی)، درماتیت آتوپیک عفونت پوستی، درماتیت سبورئیک، نئوپلاسی داخل اپی تلیالی، درماتیت، سبورئیک است.
اکسی توسین
از این دارو برای القا و یا تسریع زایمان تجویز می شود، ضمن آنکه برای کاهش خونریزی پس از زایمان بعد از خروج جفت هم کاربرد دارد.
در این مراسم همینطور قرارداد تجاری سازی واکسن کووید- ۱۹ برای تولید صنعتی آن میان شرکتهای بخش خصوصی به امضا رسید.
منبع:

1399/12/05
14:07:09
0.0 / 5
2040
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فوری خرید