تولید خودروی هوشمند خورشیدی در كشور

تولید خودروی هوشمند خورشیدی در كشور

فوری خرید: یک شرکت دانش بنیان موفق شده است با تولید خودرو خورشیدی رکابی، یک محصول جدید به سبد خودرو های دارای سوخت غیرفسیلی اضافه کند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، مهران صفدار، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: شرکت ما محصولات فناورانه مختلفی را طراحی و ساخته است. یکی از محصولات جدید ما نیز که بتازگی آزمون های فنی را پشت سر گذارده است، خودرو خورشیدی رکابی است.
وی اظهار نمود: این خودرو با بهره گیری از انرژی خورشیدی کار می کند و حرکت انسانی و پدال زدن نیز در ترکیب با این انرژی خورشیدی قرار می گیرد. این خودرو هوشمند و مسقف و دارای چهار چرخ است.
صفدار با اشاره به رویکرد صنعت خودروسازی بین الملل به خودرو های با سوخت غیرفسیلی، بیان کرد: رانندگی تا ۳ ساعت با بهره گیری از انرژی خورشیدی، نشان دادن میزان انرژی باقیمانده در باتری، مشخص کردن زمان استفاده از انرژی حرکتی بجای انرژی خورشیدی و مشخص کردن مسافت طی شده همچون برخی خاصیت های این خودرو است.
وی با اعلان اینکه دستگاه خود دریافت پسماند یکی دیگر از محصولات شرکت است، اظهار داشت: باتوجه به اهمیت بازیافت پسماند این دستگاه می تواند نقش قابل توجهی در این پروسه ایفا کند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: این دستگاه انواع پسماند خشک را دریافت می کند. از آنجائیکه دستگاه هوشمند است، پسماند دریافتی را مشخص و آنرا پرس می کند و برمبنای وزن و جنس آن، در مقابل اقلامی مانند بلیط اتوبوس و مترو را در اختیار کاربر قرار می دهد.
این فعال صنایع دانش بنیان ضمن ارائه توضیح بیشتر در مورد این دستگاه، اظهار داشت: نهادهایی مانند شهرداری ها، می توانند با خرید این دستگاه، شهروندان را تشویق کنند که زباله های خشک خودرا از مبدا تفکیک کرده تا نقش بیشتری در حفاظت از محیط زیست داشته باشند.
برمبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، صفدار با تاکید بر نقش فناوری در حفظ محیط زیست، اظهار داشت: با توجه به این که باید فرهنگ سازی لازم برای ترویج استفاده از این دستگاه میان شهروندان انجام گیرد، از نهادهایی مانند شهرداری ها درخواست داریم تا بیشتر به این مقوله توجه نمایند.
منبع:

1399/12/25
13:25:37
0.0 / 5
1514
تگهای خبر: خرید , خودرو , صنایع , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
فوری خرید