رییس سازمان امور مالیاتی خبر داد:

اولین مالیات بر خانه های خالی، مرداد ۱۴۰۰دریافت می شود

اولین مالیات بر خانه های خالی، مرداد ۱۴۰۰دریافت می شود

به گزارش فوری خرید رئیس سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: اولین مالیاتی که از خانه های خالی دریافت می شود، در مرداد 1400 و به اندازه نصف ارزش اجاره ماهانه آن خواهد بود.


به گزارش فوری خرید به نقل از صدا و سیما؛ امیدعلی پارسا، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: سال قبل تحت راهبرد کلی وصول و هوشمند سازی نظام مالیاتی مجموعه اقداماتی را انجام دادیم که منجر به وصول بیش از ۱۰۰ درصد کل درآمدهای مالیاتی مصوب کشور شد.
وی افزود: بسترهای لازم برای جمع شدن همه اطلاعات کشور در سازمان امور مالیاتی در حال فراهم شدن است امیدواریم امسال نسخه اول پایانه فروشگاهی سامانه مودیان را که همه فروشگاه ها و کسب وکارها و عوامل اقتصادی کشور را به سازمان امور مالیاتی وصل می کند، عملیاتی نماییم. این مسئله سبب حداکثر شدن شفافیت اقتصادی و حداقل شدن فرارهای مالیاتی می شود.
پارسا اظهار داشت: در این صورت رقابت بین تولید کننده شناسنامه دار بیشتر می شود؛ مبنای اصلی ستاندن مالیات، تولید واقعی است. مبارزه با فرار مالیاتی خط قرمز ماست میزان فرارهای مالیاتی در سال ۹۹ حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان است. تمرکز بر تراکنش های بانکی ۴۰ هزار نفری که بیشترین گردش حساب بالای ۵ میلیارد تومان را در دستور کار خود قرار دادیم.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه با مالیات ستانی تولید و تولید کننده واقعی باید حمایت شوند، اضافه کرد: اهتمام می نماییم بخشودگی درآمدهای مالیاتی را با ظرفیت های قانون فعلی تقویت نماییم. به دنبال اختیار قانونی عملیات اجرائی افرادی هستیم که مالیات های خودرا نمی دهند.
وی گفت: یک وجه مالیات پشتیبانی از تولید و وجه دیگر آن تامین منابع دولت بوده و هیچ جامعه ای به سمت عدالت نمی رود، مگر نظام مالیاتی کارا و مؤثری داشته باشد. مردم کشور ما با موضوع مالیات مشکلی ندارند، اما نقش متناسب با درآمد و ثروت واقعی را نمی دانند.


منبع:

1400/01/06
13:17:27
5.0 / 5
2182
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
فوری خرید