مجوز یك ماهه عراق به گوجه های ایرانی!

مجوز یك ماهه عراق به گوجه های ایرانی!

فوری خرید: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان اعلام نموده که عراق مجوزی جدید در جریان تجارت با ایران صادر کرده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، در سالهای اخیر و پس از فروکش کردن نسبی جنگ های داخلی و حضور گروه های تروریستی در عراق، دولت بغداد تلاش نموده با ایجاد مقدماتی ابتدایی، راه را برای تولید باردیگر برخی محصولات که در این کشور سابقه فعالیت داشتند باز کند.
در این راه در سالهای قبل به تناوب شرایط، دولت عراق واردات برخی محصولات که نمونه داخلی داشتند را به خاک این کشور ممنوع کرده که در این بین برخی محصولات ایرانی نیز به چشم می خورند. صادرات محصولات کشاورزی به عراق یکی از اصلی ترین گزینه های تاجران ایرانی در بازار این کشور همسایه بوده اما بنظر می رسد با بهبود شرایط کشت، نیاز عراق به این محصولات ایرانی کمتر شده است.
با وجود این، با تغییر برخی شرایط همچنان امکان صادرات به عراق وجود دارد و در تازه ترین تصمیم عراق اعلام نموده برای تامین نیاز ماه مبارک رمضان، مجوز واردات گوجه فرنگی ایرانی را صادر کرده است.
برمبنای نامه ای که سازمان صمت استان هرمزگان به سازمان توسعه تجارت زده، دولت عراق اعلام نموده که در ماه رمضان ۵۰ هزار تن گوجه فرنگی ایرانی را وارد خواهدنمود و این مجوز در آخر ماه رمضان به انتها خواهد رسید.
بعد از صدور این نامه، فرزاد پیلتن، مدیرکل دفتر تجاری عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت در نامه ای به رئیس اتاق تجاری مشترک ایران و عراق و سایر تجار رسمان اعلام نموده که محدودیت داخلی دراین زمینه وجود نخواهد داشت و صادرکنندگان ایرانی می توانند برمبنای برنامه یک ماهه اعلام شده از طرف عراق، محصولات خودرا در بازار این کشور عرضه کنند.
منبع:

1400/02/01
21:44:20
5.0 / 5
2036
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فوری خرید