مقام مسئول بانكی:

متوسط زمان تراكنش بانكی در اروپا 8 و در ایران 5 ثانیه است

متوسط زمان تراكنش بانكی در اروپا 8 و در ایران 5 ثانیه است

فوری خرید: مدیرعامل یک بانک شبه دولتی اظهار داشت: متوسط زمان انجام تراکنش بانکی در اروپا هشت و در سیستم بانکی ایران پنج ثانیه است.به گزارش فوری خرید به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، هادی قوامی طی سخنانی در نشست هم اندیشی مدیران پارلمانی سازمان های تابعه وزارت اقتصاد به میزبانی یکی از بانکهای شبه دولتی اظهار داشت: در تلاش هستیم، با هم افزایی و عرضه پاسخ درست و بموقع به نمایندگان مجلس بتوانیم تعامل بهتر و بیشتری بین مجلس و دولت بخصوص در حوزه وزارت امور اقتصادی و دارایی فراهم نماییم.
قوامی با تکیه بر این مطلب اظهار داشت: بزرگترین حوزه در بخش پارلمانی دولت، حوزه وزارت امور اقتصادی و دارایی است و مسائل متنوع زیادی در این عرصه مطرح می شود.
وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تعامل با این حوزه، از وام های خرد گرفته تا تأمین مالی پروژه های شرکت ها در استان های خویش را پیگیری می کنند کما اینکه همچنان از ظرفیت ماده ۵۶ قانون اجرای احکام مدنی برای تأمین مالی پروژه ها در حوزه های خود استفاده می نمایند.
قوامی خاطرنشان کرد: در همین خصوص، نمایندگان مجلس شورای اسلامی سالانه بیشتر از دو هزار مکاتبه با بانکهای بزرگ کشور در بخش های مختلف دارند.
معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد عنوان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در زمینه گمرک و مالیات، واگذاری ها، اموال تملیکی، سرمایه گذاری خارجی، بیمه ها و مسائل استان ها که امور متنوعی را شامل می شود و همینطور از ستاد وزارت امور اقتصادی و دارایی هم تقاضاهایی دارند که در چارچوب ملاقات با مدیران سازمان های زیر مجموعه و وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح می شود.
معاون وزیر اقتصاد اضافه کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی همینطور تذکرهایی را که در طول هفته نسبت به اوضاع این حوزه های تحت تکفل این وزارت خانه همچون بورس، مالیات و تأمین مالی بانک ها در چارچوب سوال یا تحقیق و تفحص مطرح می کنند.
وی خاطرنشان کرد: این اقدام نمایندگان، کار را در حوزه معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی، دشوار می کند و این دشواری در سال آخر دولت و مصادف با سال اول دوره جدید مجلس، بیشتر شده است.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی ابراز امیدواری کرد: با هم افزایی و عرضه پاسخ درست و بموقع به نمایندگان مجلس بتوان تعامل بهتر و بیشتری بین مجلس و دولت بخصوص در حوزه وزارت امور اقتصادی و دارایی فراهم نمود.
قوامی اظهار داشت: ما به رغم تنوع و تعدد حوزه های کاری، دارای هدف واحد هستیم و حتما باید با همکاری مسؤلین امور مجلس سازمان های تابعه در انتها دولت دوازدهم گزارشی تهیه نماییم که در طول هشت سال، آماری از سوالات، مکاتبات نمایندگان، تذکرات، استیضاح یا تحقیق و تفحص و سایر موارد در آن موجود باشد تا گزارش نهایی آماده و از راه معاونت پارلمانی ریاست جمهوری به رئیس جمهور تقدیم شود.
مدیرعامل یک بانک شبه دولتی: با وجود تحریم ها، از سرافرازان بانکداری در دنیا هستیم
این گزارش حاکی می باشد، مدیرعامل بانک مذکور هم طی سخنانی در ادامه این هم اندیشی اظهار داشت: انتظارات نمایندگان مجلس برای حل مشکلات اقتصادی در سطح ملی و منطقه ای، انتظارات درستی است و باید برای آن چاره پیدا نماییم.
وی سیستم بانکی را گره گشای مشکلات اقتصادی کشور خواند که با وجود تحریم ها، در زمینه بانکداری الکترونیک در دنیا سربلند است.
حجت اله صیدی اضافه کرد: متوسط زمان انجام تراکنش بانکی در اروپا هشت و در سیستم بانکی ایران پنج ثانیه است؛ ازاین رو سیستم بانکی کشور با وجود تحریم ها از سرافرازان بانکداری در دنیا است و نشان داده است که کارش را به خوبی انجام می دهد.


منبع:

1400/02/04
10:10:20
5.0 / 5
1323
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بورس , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فوری خرید