دنیامالی در تذكری مطرح كرد

وزارت كشاورزی و نیرو توجه ویژه ای به مبحث خشكسالی داشته باشند

وزارت كشاورزی و نیرو توجه ویژه ای به مبحث خشكسالی داشته باشند

به گزارش فوری خرید نماینده بندرانزلی در مجلس، خشکسالی را مبحث ملی دانست و اظهار داشت که دو وزارت خانه جهاد کشاورزی و نیرو توجه ویژه ای به مبحث خشکسالی و تأمین آب داشته باشند و منابع لازم برای فرآورده های دامی و محصولات کشاورزی فراهم نمایند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، احمد دنیا مالی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز ( چهارشنبه) با اشاره به اینکه خشکسالی مبحث ملی است اظهار نمود: بحران و تنش آبی در مراکز استان های مرکزی را شاهد می باشیم حتی در استان های شمالی هم برای محصولات کشاورزی همچون برنج با مشکل تأمین آب روبه رو شده ایم. با عنایت به این شرایط باید سال جاری دو وزارت خانه جهاد کشاورزی و نیرو توجه ویژه ای به مبحث خشکسالی و تأمین آب داشته باشند و منابع لازم برای فرآورده های دامی و محصولات کشاورزی فراهم نمایند تا با عنایت به دوره انتقال دولت جدید فرصت ها از دست نرود.
وی وضعیت آب را در بندر انزلی بحرانی خواند و اظهار داشت که با وجود تلاش هایی صورت گرفته باز هم نگرانی هایی برای تأمین آب شالیزارها وجود دارد، پیگیری های زیادی شد تا کمک های لازم از سازمان برنامه و بودجه اختصاص یابد. درباره لایروبی تالاب انزلی هم شاهد اقدامات برجسته ای از جانب دولت نبودیم. عقب نشینی آب دریای خزر علت اصلی مشکلات در تالاب انزلی است که باید این مورد جدی گرفته شود.

در انتها اظهار داشت که سازمان شیلات باید منابع لازم برای حفظ ذخایر و تکثیر آبزیان در دریای خزر مدنظر قرار دهد که متاسفانه با دستور غیرکارشناسی دولت مشکلاتی برای حاشیه نشینی های تالاب انزلی بوجود آمده که همچون آن تشکیل پرونده های حقوقی بسیاری برای مردم است.
منبع:

1400/02/29
19:51:11
5.0 / 5
1424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فوری خرید