نماینده ولی فقیه در استان مركزی:

اقتصاد مقاومتی با اجرای درست اصل ۴۴ قانون اساسی محقق می شود

اقتصاد مقاومتی با اجرای درست اصل ۴۴ قانون اساسی محقق می شود

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ضمن اشاره به اصل 44 قانون اساسی، اظهار داشت: این قانون اگر به درستی اجرا می شد می توانست تحولی بزرگ در حوزه اقتصادی کشور ایجاد نماید.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد استانی اقتصاد مقاومتی با اعلان اینکه اقتصاد مقاومتی فهم و شعور اقتصادی، فرهنگسازی، قناعت و صرفه جویی، مدیریت، کارآمدی، راندمان حکیمانه مطابق نرخ بین المللی، جلوگیری از فساد و بی بند و باری، تعادل در بودجه دولت، سپردن کار به کاردان و غیره است، اظهار داشت: هر ساله مقام معظم رهبری باتوجه به اهمیت موضوع شعارهای اقتصادی اعلام می کنند به همین خاطر مدیریت بهینه اموال و مصرف انرژی موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد و امروز برق تولید نباید قطع شود.
وی افزود: یکی از مهم ترین و ارزشمندترین مؤلفه قدرت، عزت، فرهنگ، تمدن، هنر و غیره در کشور اقتصاد سالم و به دور از فساد است که مدیران و مسئولان کارآمد و انقلابی باید دراین زمینه اقدام ویژه ای داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اشاره کرد: دولت باید بر معادن، مواد غذایی مردم، مرغ و غیره نظارت و مدیریت ویژه ای داشته باشد.
وی افزود: امسال باید ۴۲۰ هزار تن گندم داشته باشیم درحالیکه ۲۲۰ هزار تن گندم داریم و مصرف سرانه گندم کشور نسبت به دنیا بیشتر است که در این امر باید سیاستگذاری صحیحی صورت گیرد.
دری نجف آبادی با اشاره به نرخ رشد سرمایه گذاری در برنامه ششم کشور، عنوان کرد: حالا برنامه هفتم باید اعلام می شد و نرخ رشد نقدینگی به قیمت ثابت سال ۸۳ باید ۲۱ درصد باشد در صورتیکه این میزان نیست همین طور نرخ راندمان باید ۲/۸ درصد اضافه می شد و نرخ رشد تولید ناخالص ملی باید ۸ درصد بود در صورتیکه این میزان دیده نمی گردد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: یکی از مباحثی که کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری به آن اشاره کردند موضوع نقدینگی است بطوریکه تا آخر سال گذشته حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور بوده که حدود ۲ میلیارد تومان به این میزان اضافه می شود و تا زمان انتخابات حدود ۴ هزار میلیارد تومان می رسد که فاجعه است.
دری نجف آبادی اشاره کرد: باید دستگاهها، کارخانجات و ادارات در مصرف برق صرفه جویی کنند و چاره ای اندیشیده شود تا در چنین شرایط قطعی برق قرار نگیریم و با توجه به این که سهم برق استان مرکزی حدود ۸۵۰ مگاوات است باید مردم همکاری کنند تا از این شرایط عبور نماییم.
وی با اشاره به اصل ۴۴ قانون اساسی، عنوان کرد: این قانون اگر به درستی اجرا می شد می توانست تحولی بزرگ در زمینه اقتصادی کشور بوجود آورد بطوریکه هدف از این قانون تنها واگذاری شرکت های موجود نبود بلکه هدف مهم به عبارتی ایجاد ۲ هزار شرکت جدید با تکنولوژی و سرمایه های جدید بود.
امام جمعه اراک در آخر بیان کرد: متأسفانه موضوع روند غلط و سوءمدیریت در خصوصی سازی لطمه جدی به کشورمان وارد کرد بطوریکه شرکت های مادر همچون هپکو، آذراب، آونگان و صنایع به غارتگران داده شد که برای احیای آنها هیچ برنامه ای نداشتند و سبب شد تا هر سال خسارت داشته باشند.

1400/03/15
15:34:32
5.0 / 5
1343
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید