تدوام نابسامانی در بازار مرغ

تدوام نابسامانی در بازار مرغ

فوری خرید: افزایش قیمت مرغ تا 35 هزار تومان و کاهش عرضه مرغ کامل در خرده فروشی ها این سوال را در ذهن به وجود می آورد که تا کی مقرر است مصرف کنندگان چوب بی برنامگی، بی تدبیری مسئولان مربوطه و پاسکاری مسئولیت ها میان وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صمت را بخورند؟به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، حدود دو هفته ای می شود که عرضه مرغ گرم آماده طبخ بصورت کامل با قیمت مصوب هرکیلو۲۴هزار و۹۰۰ تومان در خرده فروشی ها کم و محدود شده و قیمت آن برای مصرف کنندگان در مناطق مختلف تهران به ۳۰ تا ۳۵ هزارتومان رسیده است.

اخیرا اما عرضه مرغ کامل ۳۰ هزارتومانی هم با چالش های بسیاری همراه شده؛ بطوریکه در بازدید میدانی از چندین مغازه فروش محصولات پروتئینی مشخص شد که فروشندگان به خریداران می گویند یا برای خرید مرغ کامل روزهای بعد مراجعه کنند یا مرغ های قطعه بندی شده خریداری کنند.

در این بازدید میدانی برخی از خریداران به ایسنا گفتند برای خرید یک کیلو مرغ چندین روز است که مراجعه می کنند اما هر سری با دست خالی باز می گردند.

با این وجود اما وزارت جهاد کشاورزی مدعی است که کمبودی در تولید مرغ وجود ندارد و حتی بیش از نیاز مصرفی کشور مرغ تولید شده و مدتی پیش نیز سرپرست دفتر خدمات تجاری معاونت توسعه تجاری وزارت جهاد کشاورزی به ایسنا گفت که وزارت جهادکشاورزی وظیفه تولید و تامین مرغ را بر عهده دارد و نظارت بر بازار و برخورد با گرانفروشی وظایف سایر دستگاه های مربوطه همچون سازمان صمت، سازمان حمایت، تعزیرات و اتاق های تجاری استانها است.

با این حال اما وزارت صنعت، معدن و تجارت از زمان تشکیل قرارگاه ساماندهی مرغ در ابتدای سال جاری هیچ اظهار نظری در ارتباط با قیمت مرغ نکرده و پاسخش این است که قرارگاه ساماندهی مرغ مسئول تامین و توزیع این کالاست؛ بدین سبب این وزارتخانه مسوولیتی در این رابطه ندارد که بخواهد اظهارنظر کند.

منبع:

1400/03/16
16:07:48
5.0 / 5
1238
تگهای خبر: بازار , خدمات , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فوری خرید