باوجود نقص اسناد با هدف جلوگیری از تلف شدن؛

شترهای قطری، تحویل مالك شد

شترهای قطری، تحویل مالك شد

به گزارش فوری خرید معاون فنی گمرک ایران اظهار داشت: محموله شترهای قطری به دلیل نقص اسناد و تائید نشدن منشا ارز برای ترخیص از گمرک، به صاحب کالا تحویل داده شد.به گزارش فوری خرید به نقل از گمرک، مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک ایران اظهار داشت: محموله شترهایی که اخیرا وارد گمرک شده بود، اما به علت نقص اسناد و تائید نشدن منشأ ارز امکان ترخیص نداشت، طی مذاکراتی برای ممانعت از اتلاف این حیوانات، تحویل صاحب کالا شد. صبح روز گذشته ۱۱ کامیون حاوی ۱۸۴ نفر شتر از مبدا قطر وارد بندر لنگه شده در حالیکه هیچ یک از فرآیند ورود کالا را طی نکرده بود و حتی ثبت سفارش آن امروز صادر گردیده است.
وی با اشاره به اینکه این شترها حتی به گمرک اظهار نشده و کد رهگیری بانک جهت تائید منشأ ارز هم نداشت، اضافه کرد: در این شرایط امکان ترخیص این حیوانات برای گمرک ایران وجود نداشت، اما با عنایت به این که در دو روز آخر هفته به علت تعطیلی، امکان انجام فرآیند تجاری برای صاحب کالا وجود نداشت و با عنایت به گرمای شدید احتمال تلف شدن این حیوانات مطرح بود، با هماهنگی های انجام شده از جانب گمرک و دریافت مجوزهای قانونی، محموله شترها هم ترخیص و تحویل صاحب آن شد.
به گفته این مقام مسئول صاحب کالا متعهد شده که ابتدای هفته آینده در اسرع وقت جهت انجام فرآیند قانونی ترخیص شترهای وارداتی اقدام نمایند. از ۱۸۴ شتری که به گمرک رسید، یک نفر پیش از ورود و در مسیر، تلف شده بود.
به گزارش گمرک، طی مدت اخیر بارها محموله حیوانات از جانب واردکنندگان به گمرک رسیده، اما فرآیند واردات را از قبل طی نکرده بودند؛ به صورتی که فقط در حد ثبت سفارش بوده و سایر مجوزها همچون کد رهگیری بانک صادر نشده بود و امکان ترخیص نداشت، اما به علت شرایط خاص موجودات زنده و امکان تلف شدن، طی رایزنی و دریافت تعهد با حواشی بسیار ترخیص شده بودند؛ همچون آنها گورخرهای آفریقایی که پس از ترخیص دو رأس آن تلف شد، گوسفندان فرانسوی که با وساطت وزیر کشاورزی ترخیص شدند یا مسافری که سه چمدان خزنده آورده بود و در نهایت مرجوع شد.
تصویر در ارتباط با محموله وارداتی نبوده و تزئینی است.


منبع:

1400/03/29
19:23:16
5.0 / 5
915
تگهای خبر: ترخیص , كالا , كشاورزی , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فوری خرید