رشد 14 درصدی تولید كنسانتره آهن در دو ماهه سال جاری

رشد 14 درصدی تولید كنسانتره آهن در دو ماهه سال جاری

بررسی آمار عملکرد شرکتهای بزرگ معدن و صنایع معدنی نشان داده است که بالغ بر ۹ میلیون تن کنسانتره آهن در دو ماهه ابتدایی سال جاری ساخته شده که رشد ۱۴ درصدی در مقایسه با میزان ساخته شده در مدت مشابه سال قبل داشته است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، طبق آمار در مجموع فروردین و اردیبهشت ماه سالجاری، شرکتهای بزرگ معدنی ۹ میلیون و ۶۰ هزار و ۷۵۹ تن کنسانتره آهن تولید کرده اند و بیشترین تولید کنسانتره آهن در این زمان در شرکت معدنی و صنعتی گل گهر معادل سه میلیون و ۲۰۴ هزار و ۵۹۰ تن بوده است. گل گهر در دو ماهه سال جاری میزان تولید خویش را ۲۷ درصد نسبت به میزان کنسانتره ساخته شده در دو ماهه ابتدایی سال قبل افزایش داده است.
بعد از گل گهر، سنگ آهن چادرملو با یک میلیون و ۹۶۷ هزار و ۷۳۳ تن با رشد ۱۳ درصدی، بیشترین تولید را داشته و شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با یک میلیون و ۱۸۶ هزار و ۸۲۱ تن در جایگاه سوم قرار گرفته است. میزان تولید در این شرکت در دو ماهه سال جاری نسبت به دو ماهه سال ۱۳۹۹ یک درصد کمتر شده است.
همینطور در دو ماهه نخست سال جاری سنگ آهن جلال آباد ۸۵ هزار و ۹۸۱ تن، گهر زمین ۸۷۸ هزار و ۶۶۳ تن، اپال پارسیان سنگان ۴۰۶ هزار و ۷۶۱ تن، شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر ۳۵۳ هزار و ۹۴۶ تن، شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان ۱۳۴ هزار و ۱۳۰ تن، سنگ آهن مرکزی ۵۸۳ هزار و ۹۳۹ تن و صبانور ۲۵۸ هزار و ۱۹۵ تن از این محصول تولید کردند.
لازم به ذکر است که جمع تولید کنسانتره آهن شرکتهای یاد شده در دومین ماه سال ۱۴۰۰ در مجموع چهار میلیون و ۷۳۸ هزار و ۷۹۵ تن است که نسبت به اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ افزایش ۱۴ درصدی را نشان داده است.
منبع:

1400/03/31
10:24:58
5.0 / 5
1226
تگهای خبر: صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فوری خرید