كیفیت مهم می باشد یا حفظ سهم بازار خودرو؟!

كیفیت مهم می باشد یا حفظ سهم بازار خودرو؟!

به گزارش فوری خرید در حالیکه چند روز گذشته به موضوعی مبنی براینکه هیچ وانت آریسانی در دو ماهه سالجاری در مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو تولید نشده است، مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان از آغاز پروژه راه اندازی خط تولید وانت آریسان بهبود یافته با موتور دوگانه سوز XU۷ ارتقا یافته، اطلاع داده است. آریسان های بهبودیافته تولید می شوند اما سطح کیفی آن فعلاً دو ستاره باقی می ماند!


طبق گزارش روز چهارشنبه هفته گذشته ایسنا، از وضعیت تولید گروه صنعتی ایران خودرو در دو ماهه نخست سالجاری، در این زمان (فروردین و اردیبهشت ماه ۱۴۰۰) تولید وانت آریسان و پژو ۲۰۰۸ صفر بوده است.
حال امروز (شنبه)، این خودروساز از آغاز تولید وانت آریسان های بهبودیافته اطلاع داده است، ازاین رو این توقف تولید دو ماهه وانت آریسان می تواند به جهت تولید نسخه بهبودیافته یا در واقع عرضه این مدل وانت با موتور دوگانه سوز XU۷ باشد.

تولید سالانه ۳۰ هزار دستگاه وانت آریسان جدید
طبق اعلام گروه صنعتی ایران خودرو، بیژن زاهدی فرد-مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان- در این رابطه ضمن اعلام آغاز پروژه راه اندازی خط تولید وانت آریسان بهبودیافته، در این شرکت، اظهار نمود: گروه صنعتی ایران خودرو به منظور حفظ سهم بازار در حوزه خودرو های کار، پروژه ایجاد خط تولید سالانه ۳۰ هزار دستگاه نسل بهبود یافته وانت آریسان را در ایران خودرو خراسان شروع کرده است.
وی ادامه داد: برپایه راهبردهای تعیین شده در عرصه تولید و توسعه سبد محصولات، از آغاز اردیبهشت ماه جهت راه اندازی خط تولید نسل جدید وانت آریسان اقدام شده است. این امر علاوه بر حفظ و توسعه سهم گروه صنعتی ایران خودرو در بازار خودرو های کار، سبب ایجاد تولید پایدار در ایران خودرو خراسان و حفظ و توسعه اشتغال در سطح استان هم می شود.
این مدیر صنعتی در ارتباط با تغییرات این خودرو نسبت به نسل قبلی آن، اظهار داشت: این محصول به موتور دوگانه سوز XU۷ ارتقا یافته، مجهز شده که نیروی محرکه آن به چرخ های جلو منتقل می شود. همینطور با تغییراتی که در بدنه این خودرو انجام شده، ظرفیت تاب آوری آن تا ۱۰۰۰ کیلوگرم و بار مجاز برای حمل به بیشتر از ۶۰۰ کیلوگرم رسیده است. این خودرو به مخزن سوخت ۷۵ لیتری گاز CNG تجهیز شده و برای افزایش ایمنی و گنجایش بیشتر مخزن سوخت بنزین با ظرفیت ۴۰ لیتر به همراه زاپاس بند به زیر بدنه منتقل شده است.

۵۰۰۰ دستگاه آریسان جدید تا آخر سال عرضه خواهد شد
زاهدی فرد در ارتباط با سطح کیفیت این محصول تصریح کرد: این خودرو شرایط احراز سطح آلایندگی استاندارد یورو پنج را داراست و تولید آن با دو ستاره کیفی شروع می شود و با برنامه ریزی های انجام شده تا سطح سه ستاره کیفی ارتقا کیفیت خواهد داشت.
او در آخر در ارتباط با زمان تولید انبوه و عرضه آن به بازار اظهار داشت: پروژه ایجاد خط بدنه سازی از آغاز اردیبهشت ماه شروع شده و همزمان، اقدامات لازم در سالن های بدنه، رنگ و مونتاژ برای تولید انبوه این محصول در حال انجام می باشد. طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، در اوایل مهرماه سال جاری تولید این محصول در ایران خودروخراسان آغاز و تا آخر سال ۵۰۰۰ دستگاه از آن روانه بازار خواهد شد.
به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، با عنایت به این که آخرین آریسان های تولید متعلق به اسفند ماه سال ۱۳۹۹ است و در ایران خودرو دیزل ساخته شده، در ارزیابی های کیفی تولیدات اسفند ماه سال قبل تنها موفق به کسب دو ستاره از پنج ستاره کیفی شده است؛ اما نکته جالب اینجاست که بعد از دو ماه توقف تولید و آغاز تولید آن به صورت بهبودیافته، مقرر است همچنان در همان سطح کیفی باقی بماند.
آنطور که مدیران عامل ایران خودرو خراسان اعلام نموده، گروه صنعتی ایران خودرو به منظور حفظ سهم بازار در حوزه خودرو های کار، پروژه ایجاد خط تولید نسل بهبود یافته وانت آریسان را در ایران خودرو خراسان شروع کرده است؛ حفظ سهم بازار در حوزه خودرو های کار برای ایران خودرو مهم می باشد اما این که همین خودرو ها همانطور که از اسمشان پیداست، وسائل درآمدزایی تعدادی خیلی از مردم است که بر روی این وانت های بی کیفیت کار می کنند و کیفیت پایین آنها می تواند خطرآفرین برای راننده آن و حتی سایر خودرو ها و سرنشینانی که در جاده ها و بزرگراه ها در راه آنها هستند، باشد.
منبع:

1400/04/05
20:09:46
5.0 / 5
942
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فوری خرید