به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت؛

عرضه آیین نامه اجرایی سیاست های حمایتی قانون بودجه ۱۴۰۰ به دولت

عرضه آیین نامه اجرایی سیاست های حمایتی قانون بودجه ۱۴۰۰ به دولت

به گزارش فوری خرید سازمان برنامه و بودجه آیین نامه اجرایی بند (و) تبصره (۱۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور را که با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه شده، به هیئت دولت عرضه کرده است.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، برپایه بند (و) تبصره (۱۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، به منظور ساماندهی و کارآمدسازی سیاست های حمایتی، کلیه دستگاههای مبحث ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه همچون نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها که به هر شکل از اقشار صدمه پذیر حمایت می کنند، مکلفند تمامی حمایت ها و کمک های خویش را با لحاظ محرمانگی آن به تفکیک شماره (کد) ملی فرد دریافت کننده حمایت، در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت نمایند.
همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک ها و مؤسسات اعتباری خصوصی و دولتی مکلفند تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده را به تفکیک شماره کدملی در سامانه مذکور ثبت نمایند و هرگونه پرداخت بر اساس اطلاعات مندرج در این سامانه خواهد بود.
چنانچه مدیران دستگاههای مشمول ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه از اجرای این بند استنکاف نمایند، مشمول مجازات مندرج در بند (۱) مجازات تعزیری درجه پنج مبحث ماده (۱۹) قانون مجازات اسلامی می گردند.
شمول و برخورداری هزینه های حمایتی پرداختی مؤسسات خیریه غیردولتی و خصوصی به اشخاص، از معافیت های مالیاتی بند (ط) ماده (۱۳۹) قانون مالیات های مستقیم علاوه بر تکالیف، منوط به ثبت اطلاعات آن در سامانه مذکور است.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم مکلف است امکان ثبت اطلاعات انجام شده و همینطور استعلام استحقاق سنجی افراد را برای مؤسسات خیریه مردم نهاد با رعایت محرمانگی اطلاعات هم فراهم نماید. کمیته امداد امام خمینی (ره) از شمول این حکم مستثنی است.
آئین نامه اجرایی این بند مشتمل بر تعیین نحوه اقلام مورد نیاز ثبت اطلاعات، نحوه واگذاری اطلاعات سامانه به دستگاههای اجرایی و نهادهای حمایت کننده برای مواردی مانند استعلام استحقاق سنجی، توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه می شود و به تصویب هیئت وزیران می رسد.
در همین راستا سازمان برنامه و بودجه کشور آیین نامه پیشنهادی مربوط را که با همکاری وزارت تعاون تهیه شده، به هیئت دولت عرضه کرده است.
گفتنی است، این آیین نامه مراحل بررسی خویش را در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت طی می کند.

1400/04/15
13:11:05
5.0 / 5
1132
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فوری خرید