با تلاش یك شركت دانش بنیان؛

مواد اولیه برای تولید ۵۰۰ قلم داروی داخلی تهیه شد

مواد اولیه برای تولید ۵۰۰ قلم داروی داخلی تهیه شد

یک شرکت دانش بنیان دارویی موفق شد با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مواد اولیه بیش از 500 داروی داخلی را تولید نماید.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، محمد عزیزمحمدی، مدیرعامل یکی از شرکت های دانش بنیان در این زمینه اظهار داشت: شرکت تحقیقاتی و تولیدی ما که یک شرکت دانش بنیان است در سال ۱۳۹۱ در امتداد ارتقای سطح کیفی صنعت دارویی کشور، پاسخ به نیازهای فنی و ابزاری کارخانجات دارویی، پژوهشگاه های تحقیقات دارویی و دانشکده های داروسازی و همین طور کارخانه های داروسازی تاسیس شد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: کار اصلی ما در حوزه استانداردهای مرجع دارویی مورد نیاز جهت آنالیز دارو، مواد مؤثره دارویی و داروهای انسانی در قالب واحدهای تحقیقات، طراحی و مهندسی و تولید بصورت منسجم است.
وی در مورد فعالیت اصلی این شرکت بیان کرد: هم اکنون با اهمیت ترین فعالیت شرکت ما تولید استانداردهای مرجع دارویی است. شرکت ما بعنوان نخستین و تنها شرکت تولیدکننده استانداردهای مرجع دارویی در ایران موفق به ستاندن پروانه بهره برداری ساخت استانداردهای ثانویه دارویی از سازمان غذا و داروی ایران شده است.
عزیزمحمدی همین طور اظهار داشت: همه داروها برای تولید نیازمند یک سری مواد مرجع هستند که اصطلاحاً به آنها ناخالصی گفته می شود. باتوجه به تحریم این محصولات توسط دشمنان و مشکل بودن تهیه استانداردهای مرجع دارویی مورد نیاز جهت آنالیز داروها و قیمت بسیار زیاد این محصولات و برای خودکفایی صنعت داروسازی کشور، دراین زمینه آغاز به مطالعه و تحقیق کردیم.
این فعال فناور درباره تولید مواد مرجع دارویی ابراز کرد: در تولید این مواد مرجع، شرکت دانش بنیان ما در اقدامی بی نظیر آغاز به سنتز، خالص سازی و اعتباردهی مواد موسوم به ناخالصی های مورد نیاز کارخانجات دارویی کرد. هم اکنون نزدیک ۱۲۰۰ داروی مختلف در کشور تولید می شود و ما برای ۵۰۰ قلم از این داروها، زیرساخت تولید مواد مرجع را به وجود آورده ایم. با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، درحال ستاندن مجوز برای بیش از ۲۰۰ عدد از این مواد مرجع هستیم.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، عزیزمحمدی با اشاره به اهمیت خودکفایی در صنعت دارویی اضافه کرد: برخی مواد دارویی مرجع مانند این موادی که به اسم مواد مرجع ناخالص مشهور هستند، برای صنعت داروسازی بسیار مهم هستند. امیدوار هستیم در آینده بتوانیم با حمایت دولت، سبد محصولات خودرا متنوع تر نماییم.1400/04/16
23:33:09
5.0 / 5
1045
تگهای خبر: فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فوری خرید