طلا قیمت بالاتری را خواهد شکست؟

طلا قیمت بالاتری را خواهد شکست؟

دورنمای قیمت طلا به دنبال تاکید رئیس بانک مرکزی آمریکا بر حفظ سیاست پولی انبساطی، بهبود یافت اما آیا این فلز پرارزش می تواند بعد از ریزش دو رقمی روز جمعه، نیروی صعودی خویش را حفظ کند.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، تحلیل گران به کیتکونیوز اعلام نمودند که باید آمار اشتغال آمریکا را دید که مقرر است روز جمعه منتشر شود. اظهارات چهارشنبه گذشته جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا به سرعت بعنوان موافق پایین ماندن نرخهای بهره تفسیر شد. وی به خبرنگاران اظهار داشت: آمریکا هنوز به پیشرفت قابل توجهی برای پیگیری تعدیل برنامه های محرک مالی نرسیده است.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار شرکت OANDA به کیتکونیوز اظهار داشت: وقتی مبحث طلا مطرح می شود، من به برخی از واکنشهای بازار متمرکز می شوم. بازده واقعی به محدوده منفی تری سقوط کرده و طلا منتظر است تا ببیند بانک مرکزی آمریکا چه اقدامی می کند. بزرگترین ریسک متوجه طلا، تعدیل زودتر از حد انتظار خرید اوراق قرضه است. اما تصمیم کمیته بازار آزاد فدرال این دیدگاه را تقویت می کند که بانک مرکزی آمریکا همچنان تا رسیدن به پیشرفت قابل توجه از نقطه نظر بهبود بازار کار فاصله دارد.

این تغییر دورنما این دیدگاه را تحکیم می کند که نرخهای بهره برای مدت طولانی تری پایین خواهند ماند و این برای طلا خوب است. پاول همینطور به کرونای دلتا اشاره نمود که به منزله ریسک فزاینده برای رشد اقتصادی در نیمه دوم سال است.

بارت میلک، مدیر استراتژی جهانی شرکت تی دی سکیوریتیز به کیتکونیوز اظهار داشت: هم اکنون هیچ برنامه زمانی مشخصی در مورد زمان آغاز تعدیل محرکهای مالی بانک مرکزی آمریکا وجود ندارد و این بانک اذعان کرده که نوع دلتای ویروس کرونا امکان دارد مشکل ساز شود. این امر به کاهش کم سابقه نرخهای بهره واقعی منتهی شد که عامل اصلی افزایش قیمت طلا و نزول ارزش دلار آمریکا بوده است.

تحلیلگران احتمال عقب نشینی بیشتر قیمت طلا را منتفی نمی دانند. طلا در معاملات بعدازظهر جمعه با سودگیری قابل توجه به دنبال رشد ارزش دلار روبرو شد. در نهایت بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا ۱۸ دلار و ۶۰ سنت معادل یک درصد کاهش پیدا کرد و در ۱۸۱۷ دلار و ۲۰ سنت بسته شد. با این وجود اگر طلا بتواند این کاهش را جبران کند، امکان دارد بتواند تا سطح ۱۸۵۰ دلار یا حتی ۱۸۷۰ دلار پیشروی کند.

میلک اظهار داشت: ما به میانگین قیمت ۵۰ روزه رسیده ایم. سطح مقاومت بعدی ۱۸۵۲ دلار است و اگر آمار اقتصادکلانی که هفته جاری منتشر می شوند، مطلوب نباشند طلا امکان دارد موفق شود به ۱۸۵۲ دلار برسد.

مویا اظهار داشت: سطح بعدی که باید شکسته شود، ۱۸۳۸ دلار است. بمحض اینکه این سطح شکسته شود، طلا به سمت ۱۸۵۰ دلار خواهد رفت و اگر بالای سطح ۱۸۵۰ دلار بسته شود، راه برای خرید فنی بیشتری هموار می شود و مقاومت زیادی تا سطح ۱۸۶۰ تا ۱۸۷۰ دلار وجود نخواهد داشت. وی پیش بینی نمود در بلندمدت، طلا از پتانسیل صعود تا سطح ۱۹۰۰ دلار تا چند ماه دیگر برخوردار می باشد.

مهمترین رویداد هفته جاری که می تواند صعود یا نزول قیمت طلا را به دنبال داشته باشد، گزارش اشتغال غیرکشاورزی آمریکا در ژوییه است. پیشبینی می شود آمار رسمی نشان دهد ۹۰۰ هزار شغل جدید بوجود آمده و نرخ بیکاری به ۵.۷ درصد کاهش پیدا کرده است. اگر آمریکا در ژوییه بیشتر از یک میلیون شغل ایجاد نماید، برای طلا منفی خواهد بود. از طرفی اگر آمار اشتغال ماهانه مأیوس کننده باشد، طلا به سادگی می توانند به سطح ۱۸۵۲ دلار صعود کند.

گزارش مهم دیگر آمار متقاضیان بیمه بیکاری است که به قول تحلیل گران، باید به سطح قبل از شیوع کرونا برگردد تا بانک مرکزی آمریکا بتواند تعدیل برنامه محرک مالی را آغاز کند.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، مویا اظهار داشت: اضطراب به بازار سهام برگشته و سرمایه گذاران را امکان دارد ترغیب کند به سمت طلا بروند. طلا در زمان ریزش بازار سهام از تقاضا برای دارایی امن بهره می برد. به احتمال زیاد سرمایه گذاران بیشتری طلا را به جای اوراق قرضه آمریکا انتخاب می کنند. بازده اوراق قرضه بسیار پایین است.

منبع:

1400/05/10
13:02:18
5.0 / 5
755
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
فوری خرید