رئیس كمیسیون صنایع مجلس:

کره جنوبی نباید پرداخت بدهی خودرا منوط به تهاتر کالا کند

کره جنوبی نباید پرداخت بدهی خودرا منوط به تهاتر کالا کند

فوری خرید: رییس کمیسیون صنایع مجلس یازدهم درباره مجوز آمریکا به کره جنوبی در خصوص تهاتر مطالبات ایران از کره جنوبی با کالاهای تولید شده در ال جی و سامسونگ، اقدام کره جنوبی در امتداد بازگرداندن پول های بلوکه شده ایران بوسیله تهاتر را خلاف قوانین و قوانین بین المللی عنوان نمود.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، عزت الله اکبری تالارپشتی درباره مجوز آمریکا به کره جنوبی در خصوص تهاتر مطالبات ایران از کره با کالاهای تولید شده در ال جی و سامسونگ، اظهار داشت: قسمتی از منابع مالی ایران در کره جنوبی بلوکه شده و این کشور موظف است با توافق با جمهوری اسلامی ایران این اعتبار را به ما بازگرداند.
نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در صورتیکه کره جنوبی اهتمام کند بدون توافق با ایران پول های بلوکه شده ما را فقط بوسیله تهاتر کالاهای ال جی و سامسونگ تسویه کند، خلاف قوانین و قوانین بین المللی عمل کرده است.
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه کره جنوبی نباید پرداخت بدهی خودرا منوط به تهاتر کالا کند، به دولت سیزدهم سفارش کرد که بهتر است زیربار تهاتر کالاهای ال جی و سامسونگ نرود.
وی با اعلان اینکه کره جنوبی حق ندارد پرداخت پول ایران را موکول به اجازه آمریکا کند، اظهار داشت: آمریکا برخلاف مقررات بین المللی، قوانین داخلی خودرا به دنیا دیکته می کند، این یعنی قانون جنگل. این یعنی ذلت برای کره و مشارکت این کشور در راهزنی و کلاهبرداری آمریکا. مجلس در قبال اینطور برخوردها بی تفاوت نمی ماند، آمریکا و همه کشورهای شریک جنایاتش باید به مقررات بین المللی و حقوق ملت ها احترام بگذارند در غیر این صورت باید منتظر عکس العمل شدید ملت ها باشند.
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در آخر اظهار داشت: دولت باید پشتیبانی از تولید داخل را در اولویت قرار دهد. تحریم ها فرصتی مناسب برای رشد و بالندگی صنایع داخلی خصوصاً لوازم خانگی فراهم نمود به شکلی که هم اکنون تولیدکنندگان این حوزه می توانند نیازهای کشور را تامین کنند.
منبع:

1400/06/16
11:01:36
5.0 / 5
588
تگهای خبر: حقوق , صنایع , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فوری خرید